16.01.19

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Ústav experimentálnej fyziky SAV, Košice

V rámci budovania vedeckej základne SAV vznikol v roku 1969  Ústav experimentálnej fyziky SAV v Košiciach, aby sa tak vytvorila možnosť zapojiť do fyzikálneho bádania v širšom meradle aj tvorivý ľudský potenciál východného Slovenska. V priebehu uplynulých rokov sa v spolupráci s fyzikálnymi katedrami Prírodovedeckej fakulty UPJŠ podarilo vybudovať a vyprofilovať ústav tak, že sa dnes cieľavedome orientuje na fyziku magnetických javov, fyziku kovov, fyziku nízkych a supernízkych teplôt, subjadrovú fyziku, kozmickú fyziku a biofyziku. Svojou výskumnou tematikou ústav vhodne a účelne doplňuje výskumný program ostatných fyzikálnych pracovísk na Slovensku, pričom väčšina výskumných tém je pre ústav špecifická a rieši sa na Slovensku len v  Košiciach.

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Ústav experimentálnej fyziky SAV, Košice

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Ústav experimentálnej fyziky SAV, Košice
 

Kategória: Subjekt / Veda, výskum a vzdelávanie

Online hlasovanie, kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím