16.01.19

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Zuzana Gdovinová

Prednostke Neurologickej kliniky UPJŠ LF a UNLP Košice, prof. MUDr. Zuzane Gdovinovej, CSc. FESO, FEAN,  minulý rok udelila Asociácia na ochranu práv pacienta (AOPP) ocenenie „Môj lekár“  za jej prácu a podporu pacientskym organizáciám a pacientom. Okrem toho v máji 2018 získala na konferencii European Stroke Organisation v Göteborgu ocenenie „The Spirit of Excellence Award“. Cena sa udeľuje lekárom, ktorí sa zaslúžili o výrazný pokrok v starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou v ich krajine. Cena „The Spirit of Excellence Award“ bola profesorke Gdovinovej udelená na základe jej aktivít týkajúcich sa rozširovania širokého povedomia o cievnych mozgových príhodách, predovšetkým vďaka kampani Čas je mozog a aktivitám smerujúcim k zvyšovaniu úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti týmto pacientom. Nominovaná na Košičana roka 2018 je za významný pokrok v starostlivosti  pacientov s cievnou mozgovou príhodou. 

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Zuzana Gdovinová

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Zuzana Gdovinová
 

Kategória: Osobnosť / Veda, výskum a vzdelávanie

Online hlasovanie, kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím