16.01.19

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Zuzana Tkáčová

Žena s ocenením Učiteľka Slovenska 2018. Zuzana Tkáčová učí na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach informatiku. Pri jej príchode na túto školu nebol o tento predmet žiaden veľký záujem, čo vzala Zuzana ako výzvu. Postupne pracovala na tom, aby gymnazistov naučila, že prírodné a technické vedy majú tiež svoje čaro. Dnes na tejto škole maturuje z informatiky 25 percent študentov a viacerí z absolventov už tento odbor študujú na vysokých školách nielen doma, ale aj v zahraničí. Dôvodom je prístup učiteľky, ktorá predkladá zložité učivo študentom priateľským spôsobom, ktorý si obľúbili. Učiteľka Slovenska ich zapája do rôznych projektov, kampaní a exkurzií. Pred časom sa začala venovať popularizácii a vzdelávaniu v nanovede a nanotechnológicáh. Vďaka učiteľskému grantu od NASA vyštudovala nanoedukáciu v USA a tiež bionanotechnológie v Nemecku. Dnes organizuje viacero workshopov prežiakov, ale tiež učiteľov v tomto odbore, nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Za svoje inovatívne prístupy bola ocenená v Bruseli, tiež v súťaži Microsoftu a je držiteľkou ceny Slovak Telekom za implementáciu informačno-komunikačných technológií do výučby.

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018:  Zuzana Tkáčová

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Zuzana Tkáčová
 

Kategória: Osobnosť / Veda, výskum a vzdelávanie

Online hlasovanie, kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím