20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Gymnázium Poštová

Kategória: Subjekt - Veda, výskum, vzdelávanie

Košické gymnázium, ktoré v roku 2019 oslávilo 50. výročie svojej existencie aj opakovaným umiestnením medzi najlepšími gymnáziami Slovenska, či medailovým umiestnením svojho študenta Samuela Nováka na Medzinárodnej chemickej olympiáde v Paríži. To je Gymnázium Poštová, škola s bohatou tradíciou.

Svojim žiakom poskytuje kvalitné všeobecné vzdelanie, vzdelanie s rozšíreným vyučovaním matematiky a s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka. Dôraz kladie na vyváženosť, harmonickosť, integritu výchovy osobnosti, jej intelektuálny, citový, charakterový a mravný rozmer. Výchovné prostredie nechápe iba ako priestor získavania nových poznatkov, ale ako prostredie, kde dospievajúci mladý človek dokáže chápať a rozumieť svojmu postaveniu v spoločnosti a svetu prírody, poznáva seba samého. Táto progresívna škola sa zameriava na edukačný proces aj v mimoškolských aktivitách s dôrazom na matematiku, informatiku a rozvoj cudzích jazykov. Koncom novembra 2019 sa študenti z Poštovej stali absolútnymi víťazmi Celosvetovej súťaže v riešení fyzikálnych príkladov „Fyziklání online“, no to je len jeden z viacerých úspechov v minulom roku. Žiaci z tohto gymnázia pravidelne reprezentujú Slovensko na medzinárodných predmetových olympiádach. Aj vďaka tomu patrí „Šmeralka“ k najlepším školám nielen v našom meste.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím