20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Jozef Ondáš

Osobnosť - komunálne dianie

Legenda košického biznisu Jozef Ondáš bol pri zakladaní spoločností IBM Slovensko, SAP Slovensko ako aj pri vzniku zopár ďalších menších či väčších IT firiem. Preto výzvu od Deutsche Telekomu a T-Systems International vybudovať T-Systems v Košiciach prijal s presvedčením, že to dokáže. T-Systems Slovakia vybudoval v metropole východu (v roku 2006) doslova na zelenej lúke. Stál pri zrode IT sektora a bol jeden zo zakladateľov Košice IT Valley, ktoré zohráva dôležitú úlohu vo vývoji IT odvetvia v košickom regióne. 

Jozef Ondáš sa dnes angažuje v komunálnom dianí a charite cestou Nadácie DeDo, zameranej na pomoc rodinám v núdzi. Zároveň je aj predseda správnej rady danej nadácie.

Rodiny s deťmi čelia bezdomovectvu, chudobe, chorobám a strate práce. DeDo prijíma rodinu ako celok a chce, aby celkom ostala. Rozumejú rodinám a ich traumám. Pomáhajú sa im postaviť opäť na nohy. Nadácia DeDo v spolupráci s Úsmevom ako dar a ďalšími partnermi vybudovala sieť Centier pomoci Dorka. V roku 2019 v rámci centra Dorka v Košiciach bol spustený úspešný projekt DORKA BAGS.  

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím