20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: LABAŠ

Kategória: Subjekt - Biznis

Miroslav Labaš st. začal podnikať v garáži svojich rodičov. Jeho prvými zamestnancami boli členovia jeho rodiny. Spoločnosť bola založená v roku 1992.V roku 1998 sa pretransformovala na „eseročku“ spoločnosť LABAŠ s. r. o., ktorá začínala ako veľkoobchod s potravinami. Postupne z toho vznikla firma, ktorá dnes zamestnáva viac ako 1 400 ľudí, prevádzkuje 29 supermarketov a konkuruje nadnárodným reťazcom. Faktom je, že Miroslav Labaš nič neprivatizoval, nemá dotácie od vlády a iné zvýhodnenia od štátu. Je pozitívnym príkladom, že sa na Slovensku dá zarobiť poctivým podnikaním. Najväčšou výzvou firmy pre rok 2019 bolo rozšíriť ponuku čerstvého slovenského sortimentu, predovšetkým mäsa, zeleniny a farmárskych produktov. Šéf siete FRESH pevne verí, že stále viac a viac ľudí sa bude zaujímať o svoje zdravie a kvalitu potravín. Na Košičana roka 2019 v kategórii subjekt  je nominovaná aj za to, že ide o najvýznamnejšiu rýdzo košickú firma, ktorá sa zameriava na podporu kvality potravín a slovenskej produkcie.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím