20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Ladislav Lörinc

Osobnosť - komunálne dianie

Vyštudovaný politológ, ktorý má záľubu vo veciach verejných. Verí, že má zmysel bojovať za spravodlivosť a hovoriť pravdu. V politike považuje za najdôležitejšie ostať vždy slobodný a nikdy nezabudnúť, kto je a odkiaľ prišiel. Ladislav Lörinc je najmladší košický starosta (mestská časť Košice – Sídlisko KVP). Zároveň je aj poslanec mesta Košice. Svojej role sa zhostil statočne s inovatívnym zmýšľaním a novým prístupom k výkonu funkcie a aktivitám samosprávy. Práve za to bol nominovaný v ankete Košičan roka.

Sídlisko KVP pod vedením starostu Ladislava Lörinca vyhralo začiatkom marca minulého roku súťaž o výstavbu detského ihriska Žihadielko, ktorú pravidelne organizuje obchodný reťazec Lidl. Na KVP na Deň Detí tak otvorili vôbec prvé takéto ihrisko nielen v Košiciach, ale v celom Košickom kraji. Súťaž trvala štyri týždne a sprevádzala ju intenzívna kampaň občanov, rôznych firiem a organizácií.  Mladý starosta stojí aj za iniciatívou Spoločný plán. Ide o názov stretnutí, ktoré organizuje sídlisko práve preto, aby spoznali názor ľudí a konštruktívne sa spolu porozprávali. Jeho ďalšou aktivitou bolo založenie Sociálneho podniku. Myšlienka vznikla po nástupe nového vedenia, prvé kroky boli odhlasované na marcovom zastupiteľstve. Prvú aktivitu odštartovali v októbri. Ide o jedinú mestskú časť v Košiciach, ktorá ho zriadila.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím