20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Ladislav Nagy

Kategória: Osobnosť - Šport

So seniorským hokejom začal ako 18-ročný v drese rodných Košíc. Odohral 75 zápasov za reprezentáciu, je majstrom sveta a bronzovým medailistom. V drese Slovenska štartoval osemkrát na majstrovstvách sveta. Laco Nagy raz hral aj na olympiáde v Pjongčangu. Hral osem sezón v NHL a vystriedal niekoľko európskych klubov. Ako 37-ročný znova zakotvil v materskom HC Košice, kde tri sezóny tešil fanúšikov a patril k najproduktívnejším hráčom súťaže. Výnimočné kvality Ladislava Nagy ocenili aj v ankete Športová osobnosť Košíc 2018, ktorej sa stal absolútnym víťazom.  Ladislav Nagy má už dlho prezývku Maďar. Vymyslel mu ju ešte Ľuboš Bartečko, primälo ho k tomu hlavne Lacovo priezvisko. Legenda slovenského a košického hokeja svoju kariéru ukončila na domácich majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019 zápasom proti Dánsku 21. mája 2019 v domovskej Steel Aréne – košickom štadióne Ladislava Trojáka. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím