20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Mária Virčíková

Kategória: Osobnosť - Biznis

Mária Virčíková je podnikateľka, technologická inovátorka a odborníčka na umelú intelgenciu. Je spoluzakladateľkou Matsuko, ktorá vyvíja komunikáciu vo forme trojrozmerných hologramoch. Pod jej vedením získala firma v roku 2019 významnú investíciu na expanziu v USA a Kanade. Matsuko tiež stojí za inštaláciou prvej rozšírenej reality v zoo na svete či vytvorenie prvej 3D postavičky bez použitia okuliarov pre rozšírenú realitu. Máriu Virčíkovú nájdete medzi top 10 najlepšími slovenskými startupistkami podľa časopisu Forbes. Je ambasádorkou združenia Aj Ty v IT, ktoré podporuje ženy na ich ceste k sfére IT.  Už na Technickej univerzite v Košiciach študovala a skúmala oblasť interakcie človek-robot, kybernetiky a umelej inteligencie. Za návrh technológie, ktorá umožní robotom prispôsobiť svoje správanie tak, aby ich ľudia viac akceptovali, získala doktorát z umelej inteligencie. V roku 2013 získala ocenenie TOP študentská osobnosť a zároveň osobnosť v matematicko-fyzikálnych vedách a informatike pod záštitou prezidenta SR.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím