20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Nemocnica Košice – Šaca

Kategória: Subjekt - Veda, výskum, vzdelávanie

Nemocnica Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL. Jej hlavným zámerom je zachovanie a ďalšie zvyšovanie úrovne poskytovaných medicínskych služieb pri pozitívnych výsledkoch hospodárenia, posilnenie postavenia na trhu vysokou profesionalitou a kvalitnou prácou na všetkých úsekoch spoločnosti.  Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) je mimovládna nezisková organizácia, ktorá už piaty rok po sebe hodnotí zdravotnícke zariadenia na Slovensku. Tie najlepšie získavajú titul Nemocnica roka. Nemocnica Košice-Šaca bola v doterajšom hodnotení stále na druhom mieste. Za minulý rok jej podľa hodnotenia inštitúcie INEKO patrí najvyššia priečka spomedzi 33 nemocníc na Slovensku.  Nemocnica v Košiciach-Šaci má ako jediná zo všeobecných nemocníc vysoko nadpriemerné bodové hodnoty vo všetkých skúmaných oblastiach. Má spokojných pacientov a v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti patrí tiež medzi najlepších. Premiantom je pri indikátoroch kvality – má najnižšiu úmrtnosť na JIS-ke a pri hospitalizáciách starších ľudí po zlomenine stehennej kosti. Bodovala aj vďaka nízkej mortalite pacientov po uskutočnených operačných výkonoch a po akútnej mozgovo-cievnej príhode. 

Nemocnica v Šaci tak ako väčšina súkromných nemocníc hospodári dlhodobo bez strát a dlhov. Okrem  iného minulý rok kompletne zrekonštruovala Gynekologicko-pôrodnícku kliniku a Novorodeneckého oddelenia.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím