20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Richard Tury

Kategória: Osobnosť - Šport

Mladý Košičan patrí k svetovej špičke v skejtbordingu. Prvý skejtbord dostal ako šesťročný. Začiatky však boli náročné. Rišo bol veľmi malý a skejtbord zas príliš veľký. Sna o skejtbordingu sa však nevzdal, práve naopak.  Vytýčil si jasný cieľ – byť profesionálnom. Dnes to bude už 20 rokov, odkedy sa Košičan do tohto športu zahľadel. Medzi jeho najväčšie úspechy zaraďuje štyri prvenstvá  na  Svetovom pohári v skejtbordingu a celkové víťazstvo v najprestížnejšej svetovej súťaži FiseWorld Cup Serries 2018. Okrem toho získal titul slovenského i českého šampióna. Slovensko reprezentuje v disciplíne street skateboarding. Za športové úspechy aj v roku 2019 má blízko k účasti na Olympiáde v Tokiu2020, kde bude mať táto disciplína svoju premiéru. Slovenský reprezentant bude pravdepodobne patriť medzi horúce želiezka v ohni, nádej na štart pod piatimi kruhmi je veľká. Jeho výkony nezostali nepovšimnuté, a preto je kandidátom na Košičana roka.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím