20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Slovenská hokejbalová únia

Kategória: Subjekt - Šport

Hlavný organizátor Majstrovstiev sveta v hokejbale – športe, ktorý sa z úzadia stále viac posúva vpred a stáva sa čoraz obľúbenejším a sledovanejším aj v našej krajine. Všetko to má pod palcom Slovenská hokejbalová únia, ktorá je riadiacim orgánom hokejbalu na Slovensku. Vznikla v roku 1990 a jej aktuálnym prezidentom je Jozef Stümpel.

Hokejbalový šampionát sa organizuje každé dva roky. Na Slovensku to bolo v minulom roku už po štvrtýkrát, v Košiciach po prvýkrát. Mimoriadnym úspechom je, že si Slováci priviezli medailu z každého jedného šampionátu. Získali už šesťkrát bronz, dvakrát striebro a v roku 2019 doma siahli na štvrté zlato po sebe, no celkovo už piate. Vďaka tomu sa naša krajina stala jednou z najväčších hokejbalových veľmocí. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím