20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Tatiana Poláková

Kategória: Osobnosť - Kultúra

Herečka Štátneho divadla Košice Tatiana Poláková získala v roku 2019 ocenenie DOSKY za najlepší ženský herecký výkon. V 24. ročníku ankety divadelných kritikov a teoretikov zahviezdila vďaka postave škótskej kráľovnej Márie Stuartovej v rovnomennej inscenácii Friedricha Schillera, v réžii Diega de Breu. Štátne divadlo tak získalo prvý raz v histórii cenu DOSKY 2019 v tejto kategórii. Tatiana Poláková vyštudovala herectvo na VŠMU v ročníku profesorky Milky Vášáryovej. Po skončení štúdia v roku 2006 nastúpila do divadla Košiciach, kde pôsobí dodnes.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím