20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Titusz Tóbisz

Kategória: Osobnosť - Kultúra

Po ukončení gymnázia rozvíjal svoje schopnosti v oblasti hry na gitaru a v speve v Budapešti. V roku 2001 sa stal sólistom Armádneho umeleckého súboru Bratislava. Štúdium operného spevu začal ako 23-ročný na Konzervatóriu v Košiciach u Juraja Šomorjaia. Popri štúdiu v Košiciach začal pôsobiť v divadle Thália, kde bol počas siedmich rokov obsadzovaný ako činoherec, muzikálový a operetný spevák. Od roku 2010 pôsobil ako zborista Opery Štátneho divadla v Košiciach a súčasne ako hosťujúci sólista opery Národného divadla v Miškolci. V súčasnosti interpretuje niekoľko hlavných rolí v operných a operetných inscenáciách. Vystupuje na početných koncertoch s filharmóniami aj na súkromných akciách. Operný spevák Štátneho divadla Košice bol nominovaný v ankete Košičan roka 2019 za vynikajúce stvárnenie operných postáv Samson a Otello. Titusz Tóbisz za postavu Otella v inscenácii opery Giuseppeho Verdi: Otello bol nominovaný v kategórii mimoriadny počin v oblasti operného divadla na ocenenie DOSKY 2019. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím