20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Východné pobrežie

Kategória: Subjekt - Komunálne dianie

Východné pobrežie je sen o krajine, v ktorej sa bude dať žiť bez toho, aby jej obyvatelia museli denne ohýbať absurdnú realitu, len aby sa cítili trochu nažive. O krajine, kde vás nezrazí auto na priechode pre chodcov, kde na vás nekričí poštárka, kde vás nikto neprebehne v rade v obchode. O krajine, v ktorej je vždy 32°C, jasno a stredne veľké vlny. Východné pobrežie je tu, aby zo sídla na pomedzí Európy a Ázie vytvorilo miesto, z ktorého ľudia nebudú musieť odchádzať, budú sa do neho chcieť vracať a pri voľbe, kde by mali stráviť najlepšie roky svojho života, si spomedzi adries Melbourne, Helsinki alebo New York zvolia kód KSC (Košice).Východné pobrežie je však organizácia, ktorá sa tento sen snaží naplniť. Snaží sa o to tak, že do sídiel a miest sa snaží priniesť mestský charakter.  Či už sú to prezentácie, prednášky, workshopy, festivaly, koncerty, platne, knižky, filmy, weby, verejné intervencie, mestské hry alebo len bicyklovanie... Ide o združenie mladej generácie osobností kultúry, ktoré sa aj na báze humoru a atraktívnych publikácií snažia vzdelávať, upozorňovať na reálne okolnosti a vytvárať z Košíc lepšie miesto pre život.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím