PR 05.03.20

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2019

Do 2. kola ankety postúpilo päť osobností a päť subjektov. O prestížny titul bojujú aj Ladislav Lörinc a Nemocnica Košice-Šaca.

LADISLAV LÖRINC

FINALISTA V KATEGÓRII OSOBNOSŤ

Vyštudovaný politológ, ktorý má záľubu vo veciach verejných. Verí, že má zmysel bojovať za spravodlivosť a hovoriť pravdu. V politike považuje za najdôležitejšie ostať vždy slobodný a nikdy nezabudnúť, kto je a odkiaľ prišiel. Ladislav Lörinc je starostom Sídliska KVP a zároveň aj poslancom mesta Košice. Na post starostu prišiel s inovatívnym zmýšľaním a novým prístupom k výkonu funkcie a aktivitám samosprávy. Práve za to bol nominovaný v ankete Košičan roka 2019.

Sídlisko KVP pod jeho vedením vyhralo začiatkom marca minulého roku súťaž o výstavbu detského ihriska Žihadielko, ktorú organizuje obchodný reťazec Lidl. Na KVP na Deň detí tak otvorili vôbec prvé takéto ihrisko nielen v Košiciach, ale v celom Košickom kraji. Súťaž trvala štyri týždne a sprevádzala ju intenzívna kampaň občanov, rôznych firiem a organizácií.

Ladislav Lörinc stojí aj za iniciatívou Spoločný plán. Ide o názov stretnutí, ktoré organizuje miestny úrad preto, aby spoznali názor ľudí a konštruktívne sa spolu porozprávali. Jeho ďalšou aktivitou bolo založenie sociálneho podniku. Myšlienka vznikla po nástupe nového vedenia v roku 2018, základné kroky boli odhlasované vlani na marcovom zastupiteľstve. Prvú aktivitu sociálneho podniku odštartovali v októbri. Ide o jedinú mestskú časť v Košiciach, ktorá ho zriadila. Čo hovorí na to, že postúpil do finále? „Samozrejme, že ma to potešilo, keď som sa dozvedel, že som postúpil. Sú chvíle, kedy o sebe pochybujem, či to robím dobre a správne, aj keď som sa v tej práci našiel. Ďakujem všetkým, ktorí mi svojimi hlasmi dali najavo, že to, čo robím má zmysel. Vážim si to.“


NEMOCNICA KOŠICE-ŠACA

FINALISTA V KATEGÓRII SUBJEKT

Prvá súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL. Jej hlavným zámerom je zachovanie a ďalšie zvyšovanie úrovne poskytovaných medicínskych služieb pri pozitívnych výsledkoch hospodárenia, posilnenie postavenia na trhu vysokou profesionalitou a kvalitnou prácou na všetkých úsekoch spoločnosti.

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) hodnotí zdravotnícke zariadenia na Slovensku, tie najlepšie získavajú titul Nemocnica roka. Nemocnici Košice-Šaca patrí za minulý rok najvyššia priečka spomedzi 33 nemocníc na Slovensku. Ako jediná zo všeobecných nemocníc má vysoko nadpriemerné bodové hodnoty vo všetkých skúmaných oblastiach. Má spokojných pacientov a v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti patrí tiež medzi najlepšie. Premiantom je pri indikátoroch kvality – má najnižšiu úmrtnosť na JIS-ke a pri hospitalizáciách starších ľudí po zlomenine stehennej kosti. Bodovala aj vďaka nízkej mortalite pacientov po uskutočnených operačných výkonoch a po akútnej mozgovo-cievnej príhode. Tak ako väčšina súkromných nemocníc, hospodári dlhodobo bez strát a dlhov. Okrem iného minulý rok kompletne zrekonštruovala Gynekologicko-pôrodnícku kliniku a novorodenecké oddelenie.

„Postup do 2. kola ankety Košičan roka nám samozrejme urobil veľkú radosť a ďakujeme všetkým našim priaznivcom, ktorí sa o to pričinili. Košičania nás svojimi hlasmi posunuli do finále, čím sme sa ocitli medzi piatimi silnými subjektmi, z ktorých každý svojím spôsobom prináša obyvateľom Košíc službu, ktorú oceňujú,“ vyjadril sa Ján Slávik, riaditeľ nemocnice.

Hlasujte a vyhrajte do 15.3.2020!
Hlavná výhra FIAT 500 na rok.

Viac na www.kosicanroka.sk

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím