Ako teraz žije Robert Pollák
Patrí medzi tých šťastlivcov, pre ktorých je práca koníčkom a koníček prácou. Už počas štúdia odboru československé dejiny a archívnictvo na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského pracoval na dohodu vo Východoslovenskom múzeu, na čele ktorého stojí 21 rokov. Aj vďaka nemu získala táto inštitúcia ocenenie Najlepšie múzeum na Slovensku za rok 2017. Okrem múzejníctva miluje svoju rodinu, dobré jedlo, kvalitné knihy a filmy. Ako teraz žije Robert Pollák?
Čo vám vzala a čo dala korona?
Vzala zabehaný životný rytmus, veľkonočný pobyt s pražskými vnúčatami. Dala však istotu, že v núdzi sa môžeme spoľahnúť navzájom viac, ako som si to myslel.
Ako si krátite čas?
Kedže moje obľúbené kinosály sú zatvorené, fičím na Netflixe. Pozerám filmy, ktoré v kinách nepremietali, napríklad Dvaja pápeži, a seriály, ktorým som vďaka korone prišiel na chuť.
[ad][/ad]
Aké programy sledujete v rádiu, televízii, akú knihu čítate?
V telke správy, tlačovky a spravodajstvá kvôli psychohygiene selektujem. Momentálne mám rozčítaný Mníchov od Roberta Harrisa.
Čo si doma varíte?
Korona – nekorona, doma nevarím a manželka mi to zatiaľ toleruje. Raz za čas mám na starosti objednávky vo fastfoodoch…
Ako predchádzate ponorkovej nemoci?
Nemám nábeh na taký druh choroby. Každý deň som v práci, takže ponorka mi nehrozí.
Čo vás rozosmialo v posledných dňoch?
Od Nohavicu nanajvýš aktuálna pesnička Letěli bacily, kresby na aktuálnu tému Danglára a Shootyho, ale aj to, že v obchodoch kvôli vizáži môžem využiť aj hodiny pre 65 plus 🙂
Z čoho máte najväčšie obavy?
V tejto situácii je samozrejmá obava o zdravie, v prvom rade mojich najbližších.
Aký recept na prevenciu by ste poradili Košičanom?
Žiadne nemám, ale odporučil by som, aby sme sa nevzdávali širokého spektra našich najmilších a najobľúbenejších činností.
Chodíte von? Ak áno, kam a aké pravidlá dodržiavate?
Nikdy som nebol veľmi na prechádzky, takže nie je to pre mňa najdôležitejšie . Ale výnimka potvrdzuje pravidlo – včera som bol v Mestskom parku a príjemne ma prekvapilo, že väčšina návštevníkov mala poctivo rúško.
Komu a čo by ste odkázali prostredníctvom našich novín?
Naše mesto prešlo morom začiatkom 18. storočia, zasiahlo ho takzvané cholerové povstanie v roku 1831 a španielska chrípka (mimochodom, z týchto udalostí máme v múzeu zaujímavé zbierky), takže určite vydržíme aj túto epidémiu. Po skončení zákazov možno prvá výstava v našom múzeu bude „Doba rúšková“. Želám Košičanom, nech si k nám určite čo najskôr nájdu cestu.
Čítajte aj:
[ad2][/ad2]