28.09.20

V ankete KOŠIČAN ROKA 2019 hokejista Laco Nagy skončil iba dva hlasy za víťazkou v kategórii OSOBNOSŤ

Mená víťazov ankety KOŠICAN ROKA 2019 sú známe. Galavečer sa konal za prísnych bezpečnostných opatrení a v obmedzenom počte hostí. O titul vo finále ankety bojovalo päť košických osobností a päť subjektov z rôznych sfér života nášho mesta.  

Do ankety bolo zaslaných 9 306 hlasov. Víťazí ankety vzišli z hlasovania ľudí. Ale pozrime sa aj na ďalšie umiestnenia finalistov. 

Prvýkrát vyhrala žena

Laureátkou v kategórii OSOBNOSŤ sa stala špičková odborníčka v oblasti regeneračnej medicíny Dáša Čížková. Druhý v poradí, a to len o dva hlasy, skončil  košický hokejista a bývalý reprezentant Slovenska Ladislav Nagy. Tretie miesto obsadil starosta Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP Ladislav Lörinc. Nasledoval organizátor vinárskych podujatí  Vladimír Čuchran a päticu uzavrel úspešný košický skejtobordista Richard Tury. 

Dáša Čížková sa stala takisto aj prvou ženou, ktorá získala titul Košičan roka. Historicky prvým držiteľom tejto ceny za rok 2016 sa stal rímskokatolícky kňaz a riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život Peter Gombita. Jeho nasledovníkom bol neonatológ Peter Krcho. Minulý rok si cenu prevzal turistický sprievodca Milan Kolcun.

Toto sú víťazi ankety KOŠIČAN ROKA 2019!

Viac k téme

24.09.20
Toto sú víťazi ankety KOŠIČAN ROKA 2019!

Nemocnica Šaca triumfovala

V kategórii SUBJEKT bodovala Nemocnica Šaca, ktorá získala takmer o 400 hlasov viac ako Gymnázium Poštová, ktoré skončilo na druhom mieste. Kníhkupectvo Artforum obsadilo pomyselný bronzový stupienok. Štvrtá priečka patrí známej košickej spoločnosti Labaš, piata Občianskemu fóru/Verejnosti proti násiliu.

Nemocnica Šaca je teda štvrtým víťazom v kategórii SUBJEKT. V minulých rokoch tento titul postupne získali:  spoločnosť s vlastnou streetwearovou značkou oblečenia Košice Represent (KERE), Občianske združenie Detská železnica Košice a ANTIK Telecom.

Odovzdávanie cien KOŠIČAN ROKA 2019!

Viac k téme

Odovzdávanie cien KOŠIČAN ROKA 2019!

Košičanka roka aj Ženou roka

Každoročne sa odovzdáva aj špeciálne ocenenie, ktoré tiež vzíde z hlasov ľudí. Ženou roka sa stane vždy tá dáma, ktorá získa najvyšší počet hlasov zo všetkých osobností vo všetkých kategóriách. Keďže Dáša Čížková sa stala absolútnou víťazkou ankety, stala sa tak aj Ženou roka.

Minulé ročníky toto ocenenie získali až tri Zuzany. Prvou bola Zuzana Želinská, konateľka spoločnosti Ness KDC, rok nato najvyšší počet hlasov spomedzi všetkým dám patrilo Zuzane Juskovej, diaľkovej plavkyni, ktorá ako prvá Slovenka zdolala kanál La Manche. Vlani sa víťazkou stala prednostka Neurologickej kliniky LF UPJŠ a UNLP Košice Zuzana Gdovinová.

Sieň slávy

O tom, kto vstúpi do ďalšej špeciálnej kategórie SIEŇ SLÁVY, rozhoduje odborná komisia zostavená z piatich osobností zastupujúcich rôzne sféry života v meste.  Tento raz toto výnimočné ocenenie získal Jozef Ondáš – legenda košického IT sektora. Stál pri úplných začiatkoch T-Systems v Košiciach. Bol jedným zo zakladateľov Košice IT Valley. Dlhé roky sa však popri biznise snaží pomáhať rodinám s deťmi, ktoré čelia bezdomovectvu, chudobe, chorobám a strate práce. Je predsedom nadácie DeDo.

Do Siene slávy ako prvý vstúpil in memoriam horolezec Jozef Psotka. O rok nato ocenenie získal vedec Ján Dusza, vlani do Siene slávy pribudol in memoriam košický sochár Ján Mathé.

 

Foto: Veronika Janušková 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím