Detoxikácia sa zameriava na príčinu choroby
Trápi vás nevysvetliteľné priberanie, kožné problémy alebo máte pocity únavy a úbytku vitality? Všetky tieto a stovky ďalších zdravotných problémov môže pomôcť odstrániť detoxikácia organizmu.
Vážte si svoje ja
„Zdravie je jedným z našich najväčších pokladov a mnohí nazývajú ľudské telo chrámom či vozidlom, ktoré vozí naše pravé JA, keď prebývame na tejto planéte. Avšak často zaobchádzame s našimi autami omnoho lepšie ako s našimi telami,“ povedal na úvod k detoxikácii výživový poradca Tibor Antony.
„Nedovolil by som si napísať ani riadok o detoxikácii, keby som si pomocou cielenej detoxikácie v rokoch 1991 až 1993 nevyliečil dlhoročnú peľovú alergiu a začínajúcu astmu, ktorá mi výrazne ničila môj život. Takže som si ju overil detailne a s úspechom na vlastnom organizme.“
Liečba či detox?
Ak nás zaskočia zdravotné problémy, máme v podstate dve možnosti: liečbu a detoxikáciu. Ak sa rozhodneme pre liečbu, ide o alopatickú teda farmaceutickú medicínu, čo je klasický liečebný model alebo chemický prístup. Ak sa vyberieme na “boj” s našou chorobou liekmi, tak máme na výber iba 3 druhy liečby: chemické lieky, ožarovanie a operáciu.
Väčšina dnešných systémov zdravotnej pomoci, vrátane alopatickej, naturopatickej a homeopatickej medicíny, sa zameriava na liečenie symptómov.
Liečebný systém
Liečenie symptómov nikdy neodstráni príčiny choroby. Jedinou účinnou alternatívou je detoxikácia. Navracia zdravie a vitalitu nášmu fyzickému, emocionálnemu a mentálnemu telu. Detoxikácia zahrňuje chémiu, biochémiu, botaniku, fyziku a najmodernejšie poznatky z oblasti kvantovej fyziky, pričom odjakživa predstavuje tú najskutočnejšiu liečbu. Detoxikácia nie je terapeutický systém ani spôsob odstraňovania symptómov. Je to jediný a skutočný liečebný systém, ktorý sa priamo zameriava na príčinu choroby.
„Detoxikácia je najčistejšou formou liečby. Všetky jej procedúry a diagnostické nástroje sú celkom neinvazívne, pričom jej základom je alkalizácia a detoxikácia, teda odkyslenie a odstránenie oxidačného stresu,“ hovorí výživový poradca.
Začnite jedlom
„Je veľmi dôležité pochopiť, že odkysliť je potrebné nielen telo, ale aj dušu. Negatívne účinky našej mysle, t. j. nenávisť, strach, depresie a stavy úzkosti a všadeprítomný faktor stresu, majú obrovský devastačný účinok na prúdenie energie v našom tele. Aby to bolo jednoduchšie, začnime detox od jedla a pitia. Veď jeme od prvého dňa svojho života.
Väčšina z nás žije, aby jedla. Bol by som rád, aby ste už od dneška začali skutočne premýšľať o tom, že čo môžete jesť, aby ste normálne žili.
Uvedomte si, že čo jete, ma výrazný, bezprostredný a hlboký vplyv na vaše zdravie. Detoxikácia vás naučí jesť v súlade z vašimi anatomickými, fyziologickými, biochemickými, duchovnými a duševnými procesmi. Vašou odmenou bude vitalita a dlhý život bez nemoci,“ dodal výživový poradca Tibor Antony.
Detoxikačný plán denného príjmu potravy
Raňajky – 15 % denného príjmu
Telo je vo fáze čistenia (od 4.00 – 12.00 hod.), preto by sme ho nemali zaťažovať ničím ťažkým, Na raňajky odporúčame ľahko stráviteľné jedlá s dostatkom vlákniny a zložitých sacharidov, ako napr. celozrnné pečivo, ovocie, ovsené vločky, kukuričné vločky, müsli. Nič nepokazíme ani netučným syrom (napr. Cottage).
Desiata – 10 % denného príjmu
Telo je stále vo fáze čistenia, takže obložený chlebíček s majonézovým šalát nie je to pravé. Dajte prednosť opäť ľahko stráviteľným potravinám s vysokým obsahom vitamínov a minerálnych látok, čo spĺňa ovocie, zelenina, ovocné šťavy, kyslé mliečne výrobky obohatené o vlákninu, müsli tyčinky.
Obed – 35 % denného príjmu
Ak obedujete po 12. hodine, potom vaše telo je už vo fáze príjmu potravy (od 12.00 – 20.00 hod.), takže si môžete dovoliť aj jedlá bohatšíe na tuky a bielkoviny. Dajte prednosť bielemu mäsu či rybe. Hovädzie a bravčové jedzte ozaj výnimočne. Ako príloha je vhodná dusená alebo nad parou blanšírovaná zelenina, ryža či zemiaky varené v šupke. Z bezmäsitých jedál sú favoritmi strukoviny. Ak musíte dezert, zvoľte si radšej kvalitný syr.
Olovrant – 15 % denného príjmu
Telo je stále vo fáze príjmu, ale s tukmi buďte opatrnejší a dajte prednosť vláknine, bielkovinám, minerálnym látkam a vitamínom. Odporúčame teda zeleninu, celozrnné pečivo, tvrdé syry.
Večera – 25 % denného príjmu
Telo je vo fáze príjmu potravy až do 20. hodiny, ale večer by sme už nemali jesť. Najneskôr tak 3 – 4 hodiny pred spaním. To však neznamená, že ak viete, že do postele pôjdete okolo druhej ráno, že si o 22.00 dáte niečo „pod zub“.Vždy vychádzajte z predpokladu, že spať pôjdete okolo 22.00 – 23.00 hod, takže posledné jedlo by ste mali zjesť najneskôr o 19.00 hod. Vhodná je ľahšia večera s nejakým ovocím, prípadne kúskom cereálneho pečiva.
Foto: TASR