Tajní pomocníci lásky
O láske sa hovorí ako o jednom z najsilnejších citov. Stáva sa nám prvoradou, hneď ako ju okúsime. Ako raz povedal Auguste-marseille Barthélemy: „Najväčšie víťazstvo, ktoré si človek vydobyl od prírody, je láska na celý život.“. Aby láska ozaj vydržala, musí fungovať po všetkých stránkach, aj po tej fyzickej. Ak vám to náhodou niekde zadrháva, nebojte sa, tento problém ľudia odstraňujú už roky rôznymi afrodiziakmi.
Plné pikantnosti
Vzrušujúce, krvavo červené a s pocitom, ktorý nenechá sedieť žiadneho partnera. Áno, hovoríme o čili. Dokonale prekrví každú časť tela a zvýši tak jej citlivosť, čo isto mnohí z vás ocenia. Nebuďte ale staromódni, čili nemusíte podávať iba ako súčasť pokrmu. Skúste napríklad skombinovať pikantnosť čili s ďalším afrodiziakom v podobe čokolády. Vznikne vám tak dokonalá valentínska kombinácia. A milé dámy, ak by ste chceli partnera prekvapiť, potrite si pery čili papričkou a doprajte mu skutočný pocit rozpálenia za pomoci horúcich bozkov.
Nielen na chrípku
Pri pocite, že na vás niečo lezie, mnohí z vás siahnu po surovinách ako med, cesnak a zázvor. Nie všetci však vedia, že tieto prírodné liečivá slúžia aj ako afrodiziaká. Zázvor bol už v staroveku považovaný za zdroj lásky. U mužov zvyšuje výkonnosť a u žien citlivosť erotogénnych zón. Med sa odporúča najmä rozmarínový. Ďalším vhodným včelím produktom je tiež propolis. Pri cesnaku si už musíme dávať väčší pozor. Síce funguje ako afrodiziakum, nakoľko priaznivo pôsobí na krvný obeh. Ale ako všetci vieme, jeho silná aróma dokáže v mnohých prípadoch radovánky skôr ukončiť než naštartovať. Pomôcť si ale môžete napríklad petržlenovou vňaťou, ktorá čiastočne odstráni silný zápach.
Svetové unikáty
Pri pomyslení na afrodiziaká nám z amerických filmov často napadnú ako prvé ustrice. Už starí Gréci ich
servírovali významným hosťom, vtedy ešte nevedeli o tom, aké potešenie im pripravili na uvítanie. Ako afrodiziakum ale slúžia aj iné morské plody, ako sépie, kalamáre, mušle a kaviár. Posledný menovaný je afrodiziakom asi hlavne kvôli vysokej cene a ostatné kvôli vysokému obsahu zinku, ktorý napomáha produkcii mužského hormónu – testosterónu. Nám bližší je isto zeler, ktorý je povestný svojimi účinkami dodnes. Dokonca aj kráľ Ľudovít XV. si nechával variť zelerovú polievku a tá ich spoločne s Madame Pompadur priviedla k obojstrannej spokojnosti. V dnešnom svete môžeme zelerovú polievku vymeniť za tekvicovú. A účinky budú veľmi podobné.
Tomáš Tóth
Foto: Shutterstock