Košický kraj pre nový koronavírus zatvára všetky svoje kultúrne zariadenia

Kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja (KSK) budú od utorka (10. 3.) zatvorené. Zároveň sa rušia všetky hromadné kultúrne podujatia, ktoré organizujú. Ako informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková, ide o preventívne opatrenie s cieľom zamedziť šírenie nákazy novým koronavírusom. „Na základe pokynu predsedu KSK Rastislava Trnku sa ukladá povinnosť riaditeľom kultúrnych zariadení s účinnosťou od 10.

KOŠICE:DNES
FILIP GULDAN
9. 3. 2020

Kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja (KSK) budú od utorka (10. 3.) zatvorené. Zároveň sa rušia všetky hromadné kultúrne podujatia, ktoré organizujú.

Ako informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková, ide o preventívne opatrenie s cieľom zamedziť šírenie nákazy novým koronavírusom.

„Na základe pokynu predsedu KSK Rastislava Trnku sa ukladá povinnosť riaditeľom kultúrnych zariadení s účinnosťou od 10. marca 2020 zatvoriť kultúrne organizácie pre verejnosť. Toto preventívne opatrenie sa týka 23 kultúrnych organizácií v kraji, teda múzeí, galérií, divadiel, knižníc aj osvetových stredísk,“ uviedla.

Čítajte aj: 

(TASR)

[ad][/ad] 

Tento článok má na našom facebooku 6 komentárov!

Najnovšie články

Súvisiace články