Dnes bude malá, miestami zväčšená oblačnosť s ojedinelými prehánkami
Dnes bude na Slovensku malá, miestami zväčšená oblačnosť s ojedinelými prehánkami. Výnimočne sa môžu vyskytnúť aj búrky. Na východe bude spočiatku miestami až zamračené s väčším množstvom zrážok. Ráno sa môže ojedinele tvoriť aj hmla. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 25 do 29

ilustračné/freepik.com
Dnes bude na Slovensku malá, miestami zväčšená oblačnosť s ojedinelými prehánkami. Výnimočne sa môžu vyskytnúť aj búrky. Na východe bude spočiatku miestami až zamračené s väčším množstvom zrážok. Ráno sa môže ojedinele tvoriť aj hmla. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 25 do 29 stupňov Celzia, v Žilinskom kraji, na Spiši, Šariši a na Horehroní do 23 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 15 stupňov.
Fúkať bude prevažne severozápadný vietor s rýchlosťou 2 až 7 metrov za sekundu (5 až 25 km/h). Na strednom Slovensku a popoludní postupne aj inde slabý premenlivý vietor.
Meteorológovia predpokladajú zrážky do 5 milimetrov, pri búrke ojedinele do 10 milimetrov.
Zdroj: (SITA, kh;mbe)
Najnovšie články

Nad 38 stupňov Celzia môže byť v pondelok najmä na juhu a juhozápade SR

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (3.8. – 9.8.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (3.8.2026)

