SHMÚ vydalo výstrahu pred povodňami pre ďalšie štyri okresy
Výstrahu druhého stupňa pred povodňami už meteorológovia vydali pre ďalšie lokality. Ide o okresy Liptovský Mikuláš, Lučenec, Spišská Nová ves a Gelnica.

archívne, K:D/ Veronika Janušková



ArtFilm 2026 - Foto z červeného koberca!
Kliknite pre zobrazenie celej galérie
Výstraha druhého stupňa naďalej platí pre okresy Brezno, Detva, Kežmarok a Poprad. Pre okres Prešov je naďalej vydaná prvostupňová výstraha. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na webe. „Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ upozornili meteorológovia.
Na viacerých miestach treba naďalej počítať aj s búrkami. Výstrahy platia v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji a v okrese Levice. Meteorológovia vydali aj výstrahu pred vysokými teplotami, tá sa týka Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja a okresov Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Krupina a Myjava.
(TASR,akb mia)
Najnovšie články

Na Sídlisku KVP prebieha počas týždňa mimoriadna deratizácia

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (22.6. – 28.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (22.6.2026)



