India a Pakistan sa dohodli na okamžitom prímerí
Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil dohodu o prímerí medzi Indiou a Pakistanom po dňoch vzájomných útokov s použitím stíhačiek, rakiet, dronov a delostrelectva.
„Po dlhej noci rokovaní sprostredkovaných Spojenými štátmi s potešením oznamujem, že India a Pakistan sa dohodli na ÚPLNOM A OKAMŽITOM PRÍMERÍ,“ uviedol Trump na sieti Truth Social a pochválil obe krajiny za „použitie zdravého rozumu”. Pakistanský minister zahraničných vecí Išak Dar informáciu Donalda Trumpa o prímerí potvrdil. „Pakistan a India sa dohodli na prímerí s okamžitou platnosťou,” konštatoval na sieti X. Zdroj z indickej vlády sa však pre agentúru AFP vyjadril, že India a Pakistan sa na prímerí dohodli bilaterálne. „Zastavenie paľby a vojenských akcií medzi Indiou a Pakistanom bolo dohodnuté priamo medzi oboma krajinami,“ povedal agentúre AFP zdroj, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity.
Zdroj:(SITA,ab)
Odporúčané články
Predseda Národnej rady (NR) SR Richard Raši (Hlas-SD) dnes predstavil nový rokovací poriadok parlamentu. Na prvej tohtoročnej schôdzi NR SR, ktorá sa začne v utorok 27. januára, budú o novele rokovacieho poriadku rokovať ako o prvom bode programu. Raši na tlačovej besede pripomenul priebeh poslednej schôdze minulý rok v decembri, počas ktorej došlo k viacerým konfliktom aj fyzickým konfrontáciám.
Diskusia v relácii Analýzy 24 na JOJ 24 ukázala opäť spor o to, v akom stave sa nachádzajú verejné financie a slovenská ekonomika, ako aj o to, či vláda zvláda konsolidáciu bez toho, aby zadusila hospodársky rast.
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová dnes na spoločnej tlačovej konferencii v Košiciach oficiálne oznámila podporu kandidatúre Mariána Porvažníka na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK). Hlavným pilierom ich spolupráce je odborný program, spájanie demokratických síl a koniec éry, v ktorej drahý marketing víťazí nad reálnymi výsledkami pre občanov.