Pellegrini vylúčil z povolebnej spolupráce OĽaNO, to zas vylučuje Hlas-SD
Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini vylúčil z povolebnej spolupráce dva politické subjekty – hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).
Zdôvodnil to tým, že ich považuje za vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu. „Tak to vyzerá, keď sa dlhoročný Ficov učeň zaoberá zbytočnými otázkami. Všetci jedenásti poslanci Hlasu-SD sú dlhoroční smeráci odchovaní na Ficovom mlieku,“ reagoval šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš na sociálnej sieti.
Štátny tajomník rezortu diplomacie Andrej Stančík (OĽaNO) pripomenul, že rovnako aj OĽaNO odmieta Hlas-SD, „takže žiadne sympatie z akejkoľvek strany nehrozia“. Zároveň dodal, že ĽSNS je nezvoliteľná strana. Upozornil na to, že Peter Pellegrini nevylúčil zo spolupráce Smer-SD ani Republiku. „Republika sú odídenci z ĽSNS s rovnakými, ba horšími názormi a oveľa sofistikovanejší. Považujem ich za oveľa väčšiu hrozbu ako ĽSNS a je škandalózne, že s nimi niekto zamýšľa spoluprácu,“ uviedol Stančík na sociálnej sieti. Nazdáva sa, že práve koalícia Hlas-SD, Smer-SD a Republika je možná a reálna alternatíva. V skorších predčasných voľbách by mohla uspieť a zvrátiť proces očisty. „Iba naivný človek si môže myslieť, že rozviazané ruky by pokračovali. Nie. Jednoduchým zákonom by sa dala zrušiť Špeciálna prokuratúra a personálne by sa odstavil každý, kto by vo vyšetrovaní mienil pokračovať,“ domnieva sa Stančík. Zároveň dodal, že do nasledujúcich volieb musia ísť demokrati cestou spolupráce a spájania síl, nie kultúrnych vojen a nenávisti voči menšinám.
Zdroj: (SITA, mt, ma)
Odporúčané články
Ministerstvo vnútra začne od decembra realizovať pilotný projekt telových kamier pre policajtov. Oznámil to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) pred dnešným zasadnutím vlády.
Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer odsúdili správanie bývalého prezidenta Andreja Kisku, ktorého právoplatne odsúdil Krajský súd v Prešove z trestného činu daňového podvodu. Návrh na uznesenie, ktoré kritizuje Kiskovu finančnú manipuláciu v súvislosti s prezidentskou kampaňou z roku 2014, podporilo viac ako 60 poslancov koalície. Zo 130 hlasujúcich za uznesenie zahlasovalo 77 zákonodarcov, vrátane trojice odídencov zo Slovenskej národnej strany pod vedením Rudolfa Huliaka. Proti sa postavilo 53 poslancov.
Kontroverzný presun slovenskej vojenskej techniky na Ukrajinu, vrátane systému protivzdušnej obrany S-300, vyvolal vlnu kritiky a podozrení. Na základe správy Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) a trestných oznámení bol zriadený špeciálny vyšetrovací tím s názvom DARCA, ktorý sa zameria na preverenie zákonnosti rozhodnutí predošlej vlády a ich vplyvu na bezpečnosť Slovenska.