09.06.17

Filip Hrivňák: Úspech ma nezmenil, som ten istý chalan z Košíc

Foto: archív fh

Meno dvadsaťtriročného Filipa Hrivňáka sa spája už štyri roky s mnohými kampaňami prestížnych svetových módnych značiek. Ľudia jeho tvár a dokonalú postavu obdivujú na stránkach magazínov po celom svete. Mladý Košičan sa môže pýšiť aj úspechom, ktorý sa nepodaril zatiaľ žiadnemu Slovákovi. Patrí medzi top modelov sveta v počte kampaní.

Filip mal odmalička iba jeden cieľ.Hrať v NHL.

Jeden sen sa rozplynul

Hokej začal hrať už ako štvorročný. Prakticky celé detstvo prežil na ľade. Nesťažoval sa ani na ranné vstávanie, náročné tréningy či školské povinnosti. V juniorskej lige však prišlo zranenie a jeho sen, byť profesionálnym hokejistom, sa rozplynul. „Začal som rozmýšľať o tom, čo budem robiť ďalej. Moja kamarátka, ktorá pracovala v modelingu, mi vtedy navrhla, či by som to nechcel skúsiť a poskytla mi kontakt na moju terajšiu materskú agentúru,“ povedal. 

Otvorené dvere

Ako nám prezradil, v živote to jednoducho tak chodí - keď sa zatvoria jedny dvere, otvoria sa ďalšie. Poslal teda e-mail s fotografiami a netrpezlivo čakal, či sa mu ozvú. Hneď na druhý deň ho pozvali na osobné stretnutie a o mesiac nato odišiel na pražský Fashion Week, kde ako devätnásťročný predvádzal modely pre exkluzívny módny dom Givenchy. „Nikdy predtým som módu nesledoval. Nevedel som, čo ma čaká a nič mi nehovorilo ani Givenchy. Okrem toho, že som o móde nič nevedel, mal som problém aj s anglickým jazykom. Keďže ako každý hokejista, aj ja som školu ,flákal‘. Rýchlo som sa však do toho dostal, aj keď to nie je ani teraz stopercentné,“ prezradil. 

Filip(tretí zľava) sa v modelingovom priemysle nevenuje len predvádzaniu na móle.
Filip (tretí zľava) sa v modelingovom priemysle nevenuje len predvádzaniu na móle. foto: archív fh
 

Príspevok, ktorý zdieľa @filiphrivnak,

 

Svetové módne ikony  

Prácou modela sa živí približne štyri roky a ani sám netuší, čím očaril módne ikony. Podľa neho asi tým, že nie je typický model, taký klasický fešák. Filip za krátky čas stihol pracovať pre módne domy ako Givenchy, Versace, Calvin Klein, Armani či Dolce&Gabbana. Za najvzácnejšiu spoluprácu však považuje prácu s Vogue homme international, kde bol na titulke magazínu, a to odštartovalo jeho kariéru. „Ak by som mal povedať, s kým sa mi pracovalo najlepšie, tak to určite bude návrhár z Givenchy Ricardo Tisscim a s fotografmi, ktorí fotia pre Mert&Marcus. Musím ale zhodnotiť, že som mal zatiaľ šťastie na tých správnych a dobrých ľudí,“ vysvetlil. 

Podľa mladíka, pre ktorého je mužskou módnou ikonou David Beckham, je krása individuálna záležitosť a živiť sa zaujímavým vzhľadom je veľmi povrchné a dočasné. Zároveň však jednoduché. Svoju prácu v modelingu berie ako príležitosť pomerne ľahko si zarobiť. Okrem slušného zárobku spoznal veľmi veľa krajín, ľudí i kultúr. A to by sa mu, podľa jeho slov, tak ľahko nepodarilo.

„Najlepší dojem vo mne zanechali mestá Barcelona, Lisabon a Hong Kong. Osobne sa mi viac páčia historické mestá ako tie moderné. Ale v Hong Kongu to bol pre mňa iný svet plný exotiky.“ Aj napriek pozitívnym možnostiam, ktoré prináša modeling, rozmýšľal, že s tým prestane. „Je potrebné uvedomiť si, že za tým pozlátkom treba vidieť neustále cestovanie. Aj keď v dnešnej dobe je snom mladých ľudí precestovať celý svet. Ale ak som každý týždeň niekde inde, tak je to náročné.“ Ďalej prezradil, že ďalšou „temnou stránkou“ vo svete módy je neschopnosť naplánovať si týždeň dopredu. Pretože nikdy nevie, kedy a kde ho zavolajú. 

Foto: archív jh
Foto: archív fh

Drogy a homosexualita

Keďže sa mladík pohybuje v módnom priemysle už nejaký ten rok, spýtali sme sa ho, či sa počas svojej kariéry stretol s drogami a homosexualitou. Podľa neho nie žiadnym tajomstvom, že práca v modelingu je spojená s divokými večierkami alebo inou sexuálnou orientáciou. „Vraví sa o mladých dievčatách, ktoré nie sú dosť vyspelé na tento životný štýl. Ak ho prestanú zvládať, tak siahnu po drogách, ale nie je to pravidlo. Ja som však kresťan a od takýchto vecí sa dištancujem. A čo sa týka homosexuálov, mal som na nich dosť rázny názor. Dnes si však myslím, že nemám právo niekoho súdiť,“ skonštatoval. 

Krásna Košičanka vo svete modelingu

Viac k téme

05.01.17
Krásna Košičanka vo svete modelingu

Vysvetlil, že muži to v modelingu majú ľahšie a na rozdiel od žien sa nemusia trápiť žiadnymi diétami alebo hladovkou. „Nemusíme spĺňať nejaké ,ideálne miery‘, ale športová postava je výhodou. Keďže som odmalička športoval, tak šport je mojou neoddeliteľnou súčasťou. Okrem tenisu a futbalu som sa začal venovať aj crossfitu, ktorý mi veľmi pripomína časy letných príprav, keď som hral hokej.“ 

Túži po rodine

Mladý fešák, ktorý je momentálne nezadaný, ženy nekategorizuje podľa výzoru, ale imponuje mu sebavedomé nežnejšie pohlavie so zmyslom pre humor a rodinu. V najbližšej budúcnosti sa plánuje ďalej venovať modelingu. Neskôr by chcel podnikať a založiť si rodinu. „Sú to len moje skromné plány, uvidíme, ako sa to všetko vyvinie,“ dodal.

 

Príspevok, ktorý zdieľa @filiphrivnak,

 

Príspevok, ktorý zdieľa @filiphrivnak,

Jeho fotografie vznikli aj na farme, kde zapózovali kone.
Jeho fotografie vznikli aj na farme, kde zapózovali kone. foto: archív fh

Najlepšie platení muži v modelingu
1. Sean O‘Pry, Američan -  1,3 milióna eur (za rok)
2.  David Gandy, Angličan - 1,2 milióna eur
3. Simon Nessman, Kanaďan - 980-tisíc eur

Ženy zarábajú oveľa viac ako muži
1. Gisele Bündchen, Brazílčanka – 27 miliónov eur  
2. Adriane Lime, Brazílčanka - 9 miliónov eur
3. Kendall Jenner, Američanka - 8 miliónov eur  

Foto: archív fh

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím