08.09.17

Košičan trénuje svetové celebrity v Hollywoode

foto: archív rt

Viete si predstaviť život medzi hollywoodskymi hviezdami, každodenné stretnutia so slávnymi hercami či dokonca spoločnú domácnosť? Na prvý pohľad šialená predstava. Pre Richarda (Rikkiho) Tótha je to však úplne normálne. Je osobným trénerom známych filmových celebrít.

Rikki odmalička inklinoval k športu. Vyštudoval Osemročné športové gymnázium v Košiciach, kde sa prevažne venoval atletike. Stať sa však profesionálnym športovcom nie je vôbec jednoduché. „Nejak mi to nevyšlo, a tak som pred ôsmimi rokmi zbalil kufre a odišiel do Anglicka, ako mnoho iných Slovákov,“ hovorí. Mal jasný plán - urobiť si trénerský kurz a venovať sa tomu, čo ho najviac baví – športu. „Keďže nič nie je zadarmo, a už  vôbec nie v Anglicku, potreboval som financie. Pracoval som ako barman, no popritom študoval v juhozápadnom anglickom mestečku Bath na univerzite, kde som získal trénerskú kvalifikáciu. Vtedy sa to všetko začalo...“

Život je o náhode

Zamestnal sa ako tréner v posilňovni, ktorá bola súčasťou prestížneho hotela Soho House neďaleko mestečka Bath. „Je to sieť hotelov, reštaurácií a barov po celom svete. Prevažne slúži slávnym a bohatým ľuďom zo zábavného priemyslu.“ Náhodou sa stretol aj s anglickým hercom Aaronom Taylorom-Johnsonom. „Mal som klienta, ktorý bol filmový producent, a on ma jednoducho Aaronovi odporučil,“ dodáva. 

Paparazzi číhajú na každom rohu. Rikkiho (vľavo) odfotili na ulici spolu s Dakotou Johnson a jej priateľom.
Paparazzi číhajú na každom rohu. Rikkiho (vľavo) odfotili na ulici spolu s Dakotou Johnson a jej priateľom. foto: rt

Trénoval superhrdinu  

Pre úspech filmu Kick-Ass sa začal natáčať jeho druhý diel. Aaron v ňom získal jednu z hlavných úloh a potreboval sa na to fyzicky pripraviť. „Aby herci zvládli takú rolu, musia mať veľmi dobrú kondičku. Mali sme veľa práce, pretože Aaron predtým nikdy nebol v posilňovni. Musel pribrať a ako sa vraví, poriadne sa vyrysovať. Superhrdina musí predsa nejako vyzerať,“ vysvetľuje s úsmevom Rikki.

Následne Aaron získal ďalšiu hlavnú úlohu vo filme Godzilla, kde stvárnil vojaka a hneď na to si vo filme Avengers 2 zahral mutanta. Keďže sa Godzilla natáčala v Kanade, musel z Anglicka odísť, no na svojho trénera nezabudol. Rikkiho poprosil, či by sa s ním neodsťahoval. „Takú príležitosť som si nemohol nechať ujsť. Spolu s mojou manželkou Monikou, ktorá je tiež Slovenka, sme sa zbalili a odišli. S Aaronom a jeho rodinou sme spoločne žili v jednej domácnosti nakoniec až štyri roky. Po natáčaní Godzilly sa to zopakovalo a my sme sa opäť sťahovali, no tentokrát do Los Angeles.“ Rikki nám prezradil, že aj keď bol Aaron jeho šéf a on jeho zamestnanec, stali sa z nich veľmi dobrí priatelia. 

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac

Film Godzilla sa natáčal v Kanade. Aaron Tylor-Johnson a Rikki Tóth (vpravo).
Film Godzilla sa natáčal v Kanade. Aaron Tylor-Johnson a Rikki Tóth (vpravo). foto: rt

Päťdesiat odtieňov sivej  

Trénerstvo slávnych hviezd tu ale nekončí, naopak, len sa začína. Aaronova manželka Sam je známou anglickou režisérkou. Režírovala aj erotický film Päťdesiat odtieňov sivej. Cez ňu sa Rikki dostal k ďalším hercom, ako napríklad k Dakote Johnson a Jamiemu Dornanovi, ktorí v tomto filme stvárnili hlavné postavy. „Tým, že film je prevažne o sexe a erotike, herci museli mať krásne vyšportované telá. Veď predsa tam boli viac vyzlečení ako oblečení. Poprosili ma teda, či ich nebudem trénovať. Dá sa povedať nie?“ smeje sa Rikki. 

Rikki bol na premiére filmu Alica v krajine zázrakov.
Rikki bol na premiére filmu Alica v krajine zázrakov. foto: rt

Maniere slávnych

Aké majú jeho klienti maniere? „Aaron je skvelý človek. Tým, že v Amerike nebol veľmi známy, nepociťoval som, že by bol iný ako my. Podobne to bolo aj s Jamiem Dornanom. Ten svoju hereckú kariéru vtedy len začínal. Je to normálny a milý chlapec. Dakota však pochádza z hereckej rodiny. Jej otec je Don Johnson a mama Melanie Griffith, ktorá sa neskôr vydala za Antonia Banderasa. Nepovedal by som, že je povýšenecká, sme predsa kamaráti, ale vidno, že vyrastala medzi celebritami. Vie sa medzi nimi pohybovať a je si vedomá toho, kto je, odkiaľ pochádza a čo robí,“ hovorí tréner.

Rikki na premiére filmu Kráľ Artuš na fotke s Victorom Rasukom.
Rikki na premiére filmu Kráľ Artuš na fotke s Victorom Rasukom. foto: rt

Sláva a drogy

Hollywoodski herci sú slávni, známi a majú milióny fanúšikov. Na každom kroku na nich číha nejeden paparazzi. „Pokiaľ ja viem, každá jedna celebrita by chcela viesť normálny život. Nuž, nejde to. Tým, že sú neustále pod tlakom médií a okolia, často sa uchyľujú k drogám. Ľahké, tvrdé drogy, alkohol sú všade okolo vás. Samozrejme, nie všetci tomu podľahnú. Našťastie, moji klienti sa držia a snažia sa tomuto spôsobu života vyvarovať.“ 

Rikki sa s Elizabeth Olsen objavil aj v amerických novinách Daily Mail.
Rikki sa s Elizabeth Olsen objavil aj v amerických novinách Daily Mail. foto: rt

Obyčajný chalan

V súčasnosti Rikki pracuje ako súkromník. Trénuje biznismenov, ale, samozrejme, aj filmové hviezdy ako napríklad americkú herečku Elizabeth Olsen či britského komika Matta Lucasa. „Niekedy sa sám seba pýtam, ako som sa mohol v takom svete ocitnúť. Som len obyčajný chalan zo Slovenska, ktorý trénuje svetové celebrity. Zvláštne, nie? Pravdu povediac, beriem to ako normálnu prácu. Má to však jeden bonus. Pracujem so zaujímavými ľuďmi vo filmovom svete. Svoje zamestnanie by som nemenil. Milujem svoju prácu a život tu je predsa o niečo ľahší,“ dodáva s úsmevom. 

V súčasnosti trénuje Elizabeth Olsen a Matta Lucasa.
V súčasnosti trénuje Elizabeth Olsen a Matta Lucasa. foto: rt

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím