Aplikácia Živá lúka chráni voľne žijúcu zver pred zbytočnými úmrtiami, uvádza agrorezort
Webová aplikácia Živá lúka od občianskeho združenie Zeleň chráni voľne žijúcu zver pred zbytočnými úmrtiami, uvádza agrorezort na sociálnej sieti. Práve mesiac máj je typickým obdobím rodenia mláďat, ktorých matky vyhľadávajú vyššie porasty. V tomto období sa začína kosenie, pre ktoré mnoho mláďat končí ako obeť ťažkých poľnohospodárskych mechanizmov.
„Každoročne tak strácajú život nielen mláďatá, ale aj dospelé jedince voľne žijúcej zveri. Ide najmä o srnčiu zver, ale aj o iné druhy mláďat raticovej zveri, samíc vtákov hniezdiacich na zemi a ich znášky vajec, zajace i ďalšie drobné živočíchy. Týmto škodám sa dá pritom predchádzať včasným nahlasovaním poľnohospodárskych prác,” uvádza rezort. Poľovníci vďaka aplikácii môžu včas reagovať a vykonať preventívne opatrenia, ktoré ochránia život voľne žijúcej zveri.
Zdroj: (SITA, DSe;bfe)
Odporúčané články
Mesto Košice opravilo na svojich komunikáciách za uplynulý mesiac 300 m2 výtlkov, ktoré v doterajšom priebehu zimy vznikli kvôli výkyvom počasia. Na zlepšenie stavu komunikácií sa použilo 17 ton náhradnej asfaltovej zmesi Canader, ktorá sa používa na odstraňovanie havarijných stavov využíva najmä počas zimného obdobia.
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.