Prezidentka by mala prestať dávať výnimky pre Slovákov na službu v ukrajinskej armáde, tvrdí SNS

Slovenská národná strana (SNS) vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby prestala s dávaním výnimiek pre slovenských občanov na službu v ukrajinskej armáde.
„Dávať výnimky Slovákom na boj v ukrajinskej armáde je bezpečnostné riziko. Prezidentka Čaputová ako vrchná veliteľka Ozbrojených síl Slovenskej republiky riskuje, že Slovensko bude vtiahnuté do konfliktu,” uviedla v tlačovej správe riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.
Podľa SNS si Rusi a Ukrajinci musia svoje problémy vyriešiť sami. „Dávať Slovákom povolenia na boj proti Rusom je nezodpovedné. Veríme, že prezidentka stiahne svoje rozhodnutie a neudelí žiadnu výnimku ďalším Slovákom na boj na území Ukrajiny,” dodala Škopcová.
Zdroj: (SITA, pma;DSe)
Odporúčané články

Po nútenej štvormesačnej prestávke zahrá košická zvonkohra návštevníkom mesta hudobné klasiky, filmovú hudbu, ale aj ľudové piesne. Zvonkohra bude hrať každú hodinu so začiatkom od 12:00.

Záchranné zložky aj polícia zasahovali v piatok (12. 5.) v mestskej časti Nad jazerom v Košiciach, kde v blízkosti jedného z obchodných centier našli dvoch mužov s bodnými poraneniami. O udalosti informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

AKTUALIZOVANÉ: Dnes (26. 5.) ráno, v čase o 7:41, bol na operačné stredisko HaZZ v Košiciach nahlásený požiar kamiónu v obci Bidovce, smer Michalovce. Informáciu pre KOŠICE: DNES potvrdila hovorkyňa HaZZ v Košiciach, Jana Matis Libová.