Vyhnite sa im. Najčastejšie chyby, ktoré ničia pračku aj bielizeň
Práčka je jedným z najpotrebnejších domácich spotrebičov. Aj toto moderné a pritom silné zariadenie však môže byť za určitých podmienok „náladové“ a náročné na údržbu. Nepríjemné na tom celom je, že mnohé poruchy a nedokonalosti silného stroja si spôsobujeme sami.
Aby ste sa preto predčasnému zlyhaniu vašej práčky vyhli, pretože na novú aktuálne nemáte, máme pre vás niekoľko dobre mienených rád.
Veľké množstvo pracieho prostriedku
Tak ako premyslený a kvalitný marketing pre eshopy je základ úspechu nie jednej firmy, aj dobrý a v správnom množstve používaný prací prostriedok sa postará o dokonale čistú bielizeň.
Veľa ľudí si myslí, že čím viac pracieho prostriedku použije, tým lepší bude výsledok prania. To však nie je pravda, čo tvrdia aj samotní výrobcovia. Použitie príliš veľkého množstva pracieho prostriedku môže viesť len k veľkým problémom, ako je napríklad nadmerná pena, ktorá môže upchať odtok.
Okrem toho môže prebytočný prací prostriedok upchať zásuvku, čím sa zabráni tomu, aby sa prací prostriedok dostal aj k vašim šatám, čo by spôsobilo, že zostanú špinavé.
Preťaženie bubna
Napriek tomu, že si môžete nové Bosch náhradné diely do pokazenej práčky kedykoľvek kúpiť na internete, je pohodlnejšie predísť odstaveniu stroja prevenciou v podobe údržby a správneho používania. A správne využitie kapacity bubna k takejto prevencii určite patrí.
Aj keď máte obrovskú kopu špinavej bielizne, nie je dobrý nápad preťažovať práčku. Po prvé, oblečenie nebude veľmi čisté; a po druhé, preťaženie stroja skráti životnosť jeho častí. Samozrejme umývať len pár drobností je tiež zlý nápad, keďže je to jednoducho príliš drahé.
Ideálne zaťaženie práčky bubna je preto nasledovné :
- V prípade bavlny a ľanu naplňte stroj do 3/4.
- V prípade syntetiky naplňte 1/2 stroja.
- V prípade vlny vložte 1/3 stroja.
Nedostatočná údržba práčky
Ak nechcete, aby sa nové a štýlové detské oblečenie značky Mayoral rýchlo v práčke opotrebovalo a zničilo, musíte dbať na jej pravidelnú údržbu.
Väčšinou, ak naša práčka začne zapáchať, jednoducho to ignorujeme, dáme do nej viac pracieho prostriedku a snažíme sa nenechať bielizeň v bubne. Nepríjemný zápach vo vnútri bubna je však znakom toho, že sa o spotrebič dobre nestaráme. Okrem čistenia filtra by ste mali využiť aj režim prania samotného bubna. Ak takýto režim nemáte, môžete zapnúť bežné pranie pri vysokej teplote bez bielizne, do ktorého pridáte trochu octu.
Tiež vlhké a teplé prostredie je skvelé pre plesne a poškodenie práčky. Preto je lepšie nechať dvierka spotrebiča pri nečinnosti otvorené. Skúste tiež dôkladne vždy vysušiť zásuvku na prací prostriedok a poriadne ju umyť.
(Reklamná správa)
Odporúčané články
Chcete svoju partnerku potešiť krásnym šperkom a záleží vám na tom, aby bol osobný a s hlbšou symbolikou? Skúste sa inšpirovať drahokamami podľa znamenia zverokruhu. Existuje dlhá tradícia, podľa ktorej sa ku každému znameniu hodia určité typy kameňov, ktoré v sebe nesú špecifickú energiu a význam.
Lesopoľnohospodárska urbárska spoločnosť (LPUS) zaslala mestu Snina návrh, ktorý by mohol predstavovať riešenie pre dlhodobo zanedbanú oblasť Sninských rybníkov. „Sninské rybníky majú pre Sninčanov veľký význam. Je to srdcová záležitosť nás všetkých,“ hovorí predseda Urbáru Ladislav Kovaľ.
Viete, kde sa stáva najväčšie množstvo úrazov? Možno vás to prekvapí, ale z tohto hľadiska sú najrizikovejším prostredím naše vlastné domácnosti. A platí to pre všetky vekové kategórie vrátane seniorov, ktorí sú spolu s deťmi do 5 rokov najčastejšími obeťami domácich úrazov. Ako by sa teda mali seniori doma chrániť?