13.03.17

Košičan Filip Švec vyhral zlato v Taekwonde

Foto: upjš

Dňa 11. až 12.marca sa v holandskom Eindhovene uskutočnil 44. ročník jedného z najprestížnejších rankingových G turnajov svetového taekwonda v olympijskej disciplíne športový zápas.

Za účasti 1212 športovcov z celého sveta sa slovenskému juniorskému reprezentantovi Filipovi Švecovi z klubu Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ Košice, podarilo vyhrať najcennejší kov, keď si postupne vyrovnanými a takticky vedenými zápasmi poradil z reprezentantmi Nemecka, Španielska, Chorvátska, Azerbajdžanu a napokon vo finále zdolal aj talianskeho reprezentanta. A tak po minuloročnej zlatej medaile zo Spanish openu, získal zlato aj z Holandska.

Je to fantastický výsledok pre slovenské taekwondo a zároveň skvelá vizitka v príprave pred blížiacimi sa Majstrovstvami Európy do 21 rokov, ktoré sa budú konať už začiatkom apríla v bulharskej Sofii, na ktorých sa ako nováčik predstaví nie len Filip Švec, ale aj jeho tímová kolegyňa a zároveň spolužiačka zo športového gymnázia v Košiciach a bronzová medailistka z juniorských majstrovstiev sveta Gabriela Briškárová.

 

(UPJŠ)
Foto: upjš

 

Čítajte viac: sutaz taekwondo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím