27.03.18

Košice – 14. najhokejovejšie mesto v Európe!

foto: Veronika Janušková

Renomovaná kanadská cestovná agentúra zostavila rebríček 58 európskych najlepších hokejových miest. Aj keď hokejisti HC Košice vypadli z play-off, Košiciam patrí v hodnotení štrnásta priečka. 

Cieľom vytvorenia tohto zoznamu bolo nielen hodnotenie hokejového tímu, ligy, arény, fanúšikov či hokejovej kultúry, ale aj inšpirovať potencionálnych klientov a hokejových fanúšikov na návštevu Európy. „Náš tím analytikov strávil mesiace skúmaním rôznych destinácií, prieskumom hokejových fanúšikov či komunikovaním s medzinárodnými hokejovými organizáciami,“ uviedla Lindsay Webber, marketingová manažérka spoločnosti  Flight Network

reklamná správa

Nechajte sa obslúžiť z pohodlia vašich domov

Až k vašim dverám vám doručíme hygienicky pripravované jedlá z kvalitných a zdravých surovín.

Zistite viac

V rebríčku Košice a Bratislava

Košice neboli jediným slovenským mestom, do rebríčka sa dostala aj Bratislava. Kanaďania opísali metropolu východu ako mekku európskej kultúry, vyzdvihli jej bohatú históriu, nádhernú architektúru, úžasné pamiatky či múzeá. Čaro a historickú krásu Košíc prirovnali k Parížu či Budapešti.  

Po hokejovej stránke vyzdvihli zostavovatelia rebríčka košickú vášeň pre tento šport, ktorá siaha až do dvadsiatych rokov minulého storočia. Tím HC Košice je osemnásobným majstrom Slovenska, získal aj dva tituly v bývalom Československu. Spomedzi hráčov spomenuli Petra Bondru, Ladislava Nagya a Vincenta Lukáča. 

Nezabudli dodať, že naše mesto bolo jedným z dejísk majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2011 a svetový šampionát privítame aj v roku 2019. 

Rebríček:

1. Moskva, Rusko
2. Bratislava, Slovensko
3. Davos, Švajčiarsko
4. Göteborg, Švédsko
5. Tampere, Fínsko
6. Székesfehérvár, Maďarsko
7. Liberec, Česko
8. Minsk, Bielorusko
9. Helsinki, Fínsko
10. Akureyri, Island
11. Toruň, Poľsko
12. Stockholm, Švédsko
13 Ufa, Rusko
14. Košice, Slovensko

 

(OK)

Čítajte viac: hokej kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím