30.11.19

Na Červenom brehu je už prvý sneh

Foto: Veronika Janušková

Nepadol sem z neba, ale bol privezený z ľadovej plochy Crow arény. Na Červenom brehu sa totiž konal v sobotu prvý ročník zimnej freestylovej súťaže This is contest. 

Súťaž mala svoju premiéru, nultý ročník, minulý rok v decembri. Organizátori sa ju tentoraz rozhodli spraviť v čase, kedy sa ešte nikde inde lyžovať či snowboardovať nedá a keď sú snowparky ešte zavreté. 

„Sneh sme mali mať pôvodne zo Steel arény. Plány nám ale nečakane pokazilo predstavenie Snehulienky. Zachránila nás Crow aréna, kde pre nás tri dni vyhadzovali sneh, aby sme to nejak zvládli,“ opísal prípravy súťaže organizátor Rišo Majerčák. 

Najlepší trik 

Na pár metroch štvorcových sa im podarilo vytvoriť snowpark, v ktorom si mohli športovci zajazdiť a vyskúšať triky na dvoch prekážkach. K dispozícii im bol široký box a desať metrov dlhá tyčka. Podľa organizátora ide o unikát. „Asi môžem tvrdiť, že ide o najdlhší rail na Slovensku, čo sa týka snowparku.“

Jazdci súťažili v kategórií Cash for trick. Ich úlohou teda bolo na prekážkach predviesť čo najlepších trik, či už na lyžiach alebo snowbaorde, za ktorý mohli získať finančnú odmenu začínajúcu na hodnote päť eur.  Kvalitu ich výkonov posudzovala porota - za lyžiarov Rišo Majerčák a snowboardistov posudzoval jeho kolega, jazdec Branislav Soroka. 

Súťažilo sa v dvoch kolách, z ktorých vzišli dvaja celkoví víťazi. Odmenou im bola výhra 50 eur a špeciálny krígeľ, vyrobený na túto príležitosť.

Akcia pokračovala posedením a afterparty na chate na Červenom brehu. 

Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím