24.11.19

Sídlisko KVP ožilo cyklokrosom

foto: VH

Košice už po ôsmykrát hostili cyklokrosové preteky Grand Prix Košice, ktoré boli tento rok zaradené do svetového pohára UCI v kategórii C2. Slovenským cyklistom robili konkurenciu pretekári z Belgicka, Dánska, Francúzska či susedného Česka.

„Cyklokros sa niekedy jazdil ako zárobková činnosť cestných cyklistov, kedže niekedy neexistovali horské bicykle. Ide o počiatky terajšieho MTB. V poslednom období sa teší veľkej obľube, najmä kvôli tomu, že sa odohráva na krátkej trati. Diváci tak môžu pretekárov vidieť opakovane,“ vysvetlil organizátor Lukáš Stachura.

190 pretekárov

Pretek sa už tradične konal na sídlisku KVP. Na trať sa v sobotu postavilo dokopy 190 pretekárov v rôznych kategóriách. Od tých najmenších až po kategóriu masters.

Najlepšou ženou sa stala Janka Keseg Števková, viacnásobná majsterska Slovenska v horskej cyklistike cross-country. V kategórii muži bodovali najmä Belgičania. Na stupeň víťazov sa postavil Wietse Bosmans, druhý bol tiež Belgičan Seppe ROMBOUTS a tretí bol Čech Tomáš Paprstka. Štvrtý najlepší bol Slovák Ondrej Glajza. 

„Som fanúšik cyklistiky, no na cyklokros som sa ešte nikdy nebol pozrieť. Kedže je to blízko tu na sídlisku KVP, tak som si to nenechal ujsť. Je to akčná cyklistika a výhodou je, že divák vidí celú trať,“ skonštatoval divák Matej.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

Čítajte viac: kvp cyklisti

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím