16.02.18

Študentka lekárskej fakulty Barbara Kantorová bojuje v Pjongčangu

zdroj: TASR

Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach nielen úspešne pripravuje na svoje budúce povolanie lekárov, ošetrovateľov, fyzioterapeutov a verejných zdravotníkov, ale medzi jej študentmi sa nájdu aj úspešní športovci. Jednou z nich je aj slovenská lyžiarka Barbara Kantorová, ktorá štartovala na zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

Ako povedal dekan Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach Daniel Pella, na slovenskú reprezentantku  je hrdý. „Účasť na olympiáde je pre každého športovca veľká česť a mňa nesmierne teší, že na olympiáde v Pjongčangu mohla súťažiť aj naša študentka. Veľmi som jej držal a ešte držím palce, aby aj pod veľkým tlakom, akým je štart na takomto športovom podujatí, a na náročnej trati, zalyžovala čo najlepšie,“ vysvetlil dekan, podľa ktorého Barbara síce nedosahuje časy a výsledky ako napríklad Petra Vlhová či Veronika Velez-Zuzulová, ale aj tak sa skláňa pred tým, čo dosiahla. 

Barbara Kantorová. Foto: TASR
Barbara Kantorová. Foto: TASR


Súperila s náročným svahom

Barbara je prvou olympioničkou, ktorá študuje na lekárskej fakulte. Vo štvrtkovom slalome žien sa umiestnila v konečnom poradí na 41. mieste a jej dnešný výkon ju posunul na 34. miesto. V sobotu ju čaká štart na Super-G.

„Včera bol kopec náročný a trať nebola najlepšia, jazda si vyžadovala sústredenie od začiatku do konca. Dnešný slalom mi dopadol lepšie. Rozostavenie brán bolo veľmi príjemné a kompenzovalo tak sám o sebe náročný svah. Tridsiate štvrté miesto, ktoré som dnes dosiahla, nie je zlé, aj keď moje jazdy stále neboli optimálne. Vcelku mám však z toho celého dobrý pocit,“ dodala študentka. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

(JH)

Čítajte viac: ZOH 2018

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím