10.10.15

Čistky v košickom tíme: Odchádzajú tréneri i skúsení obrancovia

DNES
Zdieľať článok:
Vedenie HC Košice sa dohodlo nepokračovať v spolupráci s trénermi Petrom Oremusom a Romanom Šimíčkom. Dôvodom sú neuspokojivé výkony a až deviata priečka úradujúceho slovenského hokejového majstra v domácej Tipsport Lige. Mená nástupcov trénerskej dvojice oznámi vedenie klubu v najbližších dňoch. V mužstve končia aj skúsení obrancovia Martin Štrbák a Radek Philipp, naopak vracia sa obranca Radek Deyl. Odvolať trénerskú dvojicu sa vedenie klubu definitívne rozhodlo po piatkovej prehre na ľade Žiliny. Košičania pod Dubňom viedli 1:0, no napokon prehrali 1:2 po predĺžení. "Dohodli sme sa na tom, že nebudeme pokračovať s touto trénerskou dvojicou. Dôvodom sú neuspokojivé výkony tímu. Potrebujeme dať mužstvu nový impulz. Chcem sa obom poďakovať za prácu pre náš klub a do budúcna im prajeme len to najlepšie. Na angažovaní nového trénera pracujeme, jeho meno by malo byť známe v priebehu najbližších dní," uviedol prezident HC KošiceJuraj Mondík. V nedeľnom zápase na ľade oceliarov bude košické A-mužstvo viesť niektorý z mládežníckych trénerov. "Dnes ráno sme si spoločne sadli a tak ako povedal pán prezident Mondík, korektne sme sa rozišli," poznamenal odstupujúci tréner Peter Oremus. "Súhlasím, že výsledky neodzrkadľovali potenciál tímu a sám som nechápal, prečo sme sa odrazili do sezóny takýmto spôsobom. Košice si nezaslúžia byť tam, kde teraz sú a v danej situácii sa dal podobný krok očakávať. S kolegom sme tu odviedli kus dobrej práce a takáto vec človeka zamrzí," dodal Oremus. V Košiciach skončili aj obrancovia Martin Štrbák a Radek Philipp. Dôvodom boli podľa slov Juraja Mondíka neuspokojivé výkony oboch hráčov. Staronovou tvárou v košickej obrane bude obranca Radek Deyl, ktorý sa vracia po viac ako ročnom pôsobení v Karlových Varoch. Hokejisti HC Košice sa po 10. kole nachádzajú až na deviatom mieste Tipsport Ligy so ziskom 11-tich bodov. V desiatich zápasoch dokázali iba dvakrát bodovať naplno a na konte majú až sedem prehier. V utorok sa po prehre 0:3 na ľade AIK Skelleftea skončilo ich účinkovanie v hokejovej Lige majstrov. Tréner Oremus a jeho asistent Šimíček prišli do košického klubu v januári 2015 po tom, čo nahradili Antona Tomka a Pavla Zůbeka. S Košičanmi sa následne stali víťazmi základnej časti a uspeli aj vo finálovej sérii proti Banskej Bystrici. (TASR) Foto:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím