11.08.15

Extraligový futsal sa vracia od Košíc

V roku 2013 oslávila košická futsalová miniliga  40. výročie od svojho vzniku a práve v tom istom roku ukončili pôsobenie vo futsalovej extralige dva kluby z nášho mesta – P.K.P. a RCS. Dva roky nemali Košice zastúpenie medzi slovenskou elitou. Ale našťastie prichádza zmena.
trener-baco
„Vyzerá to tak, že najvyššia súťaž sa po dvoch rokoch vráti do Košíc. Extraligovú miestenku sme získali od FK Prešov,”
načrtol optimistický plán tréner Richard Bačo. V uplynulej sezóne sa prebojoval práve s týmto mužstvom až do extraligového finále, v ktorom Šarišania nestačili na dlhoročného suveréna Slov-matic Bratislava. Názov nového klubu ešte nie je známy. „Čakáme na sponzora, ktorý by nám dal peniaze na sezónu a podľa neho by sme sa aj volali. Zatiaľ sme oslovili tri subjekty,” poznamenal Richard Bačo. Do 15. augusta musí klub vyplatiť takmer 4-tisíc eur za štartovné (900 €), náklady na rozhodcov (2600 €) a zábezpeku (250 €). Richard Bačo vysvetľuje, že jedna sezóna vyjde na minimálne 20-tisíc eur. Dovolenky a neplatené voľno „Okrem povinných poplatkov musíme platiť za prenájom haly či cestovné náklady. Optimálny by bol rozpočet okolo 30-tisíc eur, aby sme mali aj na nejakú kompenzáciu pre chlapcov, lebo extraligové kolá sa hrajú v piatok a prakticky výhradne proti súperom zo západnej časti Slovenska. Nie všetkých hráčov uvoľnia zo zamestnania, na výjazdy vonku si budú musieť brať dovolenky alebo neplatené voľno.” Skladajú nový tím S vytvorením nového tímu by nemal byť problém. Kouč už má jednu štvorku Košičanov do poľa, ktorú si stiahol z Prešova – Petra Serbina, Maroša Sasáka, Antonia Hernandéza a Marka Hudáčka. Ďalších hráčov osloví, keď už bude definitívne potvrdená extraligová miestenka. Navyše netreba zabúdať, že v našom meste dobre funguje juniorský tím Grizzly Košice, kde sú talentovaní mladíci, hoci poniektorí už majú namierené do tímov z Bratislavy, ktorá sa stala mekkou slovenského futsalu.
Bol pri troch tituloch 
Richard Bačo bol ako tréner pri poslednom košickom titule v roku 2009, keď RCS prelomili hegemóniu Slov-maticu. Navyše ako hráč získal dva tituly - s TTR a Izolexom. „Chlapci postupne poodchádzali za lepšími podmienkami do Bratislavy,” vysvetlil úpadok futsalu v Košiciach R. Bačo, ktorý je aj asistentom reprezentačného trénera Mariána Berkyho. Slovákov čaká v septembri dvojzápasová baráž s Azerbajdžanom o postup na ME 2016 v Belehrade.
Foto: TASR
Lacko
Zdieľať článok:

Pôsobil 11 rokov v denníku Šport, neskôr ako organizačný riaditeľ Rádia Šport. Od vzniku denníka KOŠICE:DNES prinášal Košičanom informácie ako športový redaktor. V lete 2017 sa stal šéfredaktorom online oddelenia v našom mediálnom dome.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím