26.06.16

Jeden ju tlačí zozadu, ďalšieho Gajdošová naháňa

Tóth
Tomáš Tóth
redaktor športu
Zdieľať:
V sobotu bolo v Košiciach pekelne horúco aj keď ste sa nehýbali. Všetci tí, ktorí sa postavili na štart Ness City Triathlon 2016 a došli až do cieľa, si zaslúžia obdiv, a tí najlepší za špičkové výkony zvlášť. Európsky šampión - Čech Ján Čelůstka nemal na košickej trati páru. No vytiahla sa aj štafeta denníka košice:dnes, ktorá v mediálnom súboji nedala šancu kolegom z denníka Korzár. Jeho tempo bolo pre zvyšok štartového poľa vražedné. Český reprezentant Ján Čelůstka si podmanil centrum nášho mesta. Víťazný čas 55 minút a 16,5 sekundy mal o vyše štyri minúty lepší ako druhý v cieli, Košičan Vladimír Sopko. „Ten čas pri dlhšej pauze po plávaní pred cyklistickou časťou nie je dôležitý. Trať bola z môjho pohľadu takmer ideálna, vyhovovala mi. Len keby sa cyklistická trasa vytiahla trochu viac z centra mesta. Na trati bolo až priveľa ľudí. Spomedzi troch disciplín bolo mojím najväčším nepriateľom počasie. Neskutočná páľava,“ priznal majster Európy, ktorý na Ness City Triathlon 2016 v Mestskom parku do bodky naplnil rolu favorita.  

Sadol na bicykel a už ho nebolo

Konečné druhé miesto bral všetkými desiatimi Sopko z Triatlonového klubu Košice. To, že na víťaza stratil výraznejšie, sa dalo čakať. „K zlomu došlo na cyklistickej trati. Čelůstka si sadol na bicykel a už ho nebolo. Je to jednoducho iná liga. Ale ja som so svojím výsledkom spokojný.“  

Doma pomýšľala iba na prvenstvo

Ženské osadenstvo v štartovom poli malo tiež svoju suverénku, čo je však zaujímavé, najrýchlejšia žena skončila celkovo tretia! Košičanka Romana Gajdošová mala pri trati množstvo svojich fanúšikov a početný rodinný fanklub. Na nedávnych ME do 23 rokov v Bulharsku obsadila ôsmu priečku, a tak na domácej pôde na iné ako prvenstvo pomýšľať nemohla. „Štartovať s mužmi mi vyhovuje, medzi ženami by som nebola taká motivovaná. Naozaj rada súťažím s mužmi. Vždy ma niekto z chlapov tlačí zozadu a niekoho zase naháňam ja,“ smiala sa Romana. Členku Triatlonového klubu Košice potešilo, že jej rodáci sa mohli s triatlonom zoznámiť trochu bližšie.  
Romana Gajdošová
Romana Gajdošová s úsmevom v cieli.
 

Horúčava preteky neruší

Košičania lapali po dychu už pri pohľade na triatlonistov. Opakovane sa pýtali, či v úmornej horúčave sa preteky nezrušia. „Zrušenie pretekov prichádza do úvahy pri veternej smršti, silnej búrke s bleskami, ale určite nie kvôli vysokým teplotám,“ s úsmevom podotkol prezident Slovenskej triatlonovej únie Jozef Jurášek. Šéfa únie ste v sobotu mohli vidieť pobehovať s fotoaparátom, ako zachytáva všetko podstatné z košickej trate. „My máme taký skromný rozpočet, že ako prezident únie okrem iného fotím aj pre našu webovú stránku a popri tom, samozrejme, pomáham organizátorom tohto triatlonu.“  

V mediálnom súboji denník košice:dnes porazil Korzár

Na triatlon štartovalo 160 jednotlivcov a 45 trojčlenných štafiet. Medzi nimi aj štafeta denníka košice:dnes, ktorá skončila na celkovom štvrtom mieste s časom 1:11:41,5. V mediálnom súboji zdolala Korzár (čas 1:14:08,6) o takmer dve a pol minúty. Konkurencii nepomohla ani „kúpa“ vodnopólového legionára Karola Bača. Na 750 metrovej trati ho nechal za seboz náš kolega Branislav Vovčko, ktorý 15 rokov plával vo farbách ŠKP Košice. „Súťažne som naposledy plával pred troma rokmi, dlhým tratiam som sa nevenoval, moja parketa bola 50 a 100 metrov kraul a motýlik. Tých 750 metrov som predtým nedal poriadne dlho. No ale potvrdilo sa, že vodní pólisti na plavcov nemajú. Karol Bačo vraj takisto nebol vo vode dlho, ale vypracovanejšou postavou budil rešpekt. V bazéne mu však nepohla. Musím priznať, že som do toho dal všetko, nebyť pomalších jednotlivcov, čo sa mi plietli do cesty, tak zaplávam ešte lepší čas,“ sumarizoval 23-ročný B. Vovčko.  
Ness city triatlon
Štafeta denníka košice:dnes bola v mediálnom súboji s Korzárom jasne lepšia. Zľava: B. Vovčko, R. Petrášková, D. Karolyi a L. Hraňo, ktorý absolvoval celý triatlon.
 

Siahli na dno

Šéfredaktor nášho denníka Dušan Karolyi je s bicyklom kamarát. Aj s požičaným a takmer bez tréningu. Vylepšil náskok plavca Braňa: „Dobre sa mi sadalo na bicykel, keďže som videl, že náš tím je odhodlaný siahnuť aj v tej horúčave na dno síl. Pred triatlonom sa nám zdalo, že Korzár by mal mať navrch, pri pohľade na ich nominovaných špecialistov. Hádam rozhodol náš tímový duch. Preto súperom o rok odporúčam nominovať len vlastné ľudské zdroje.“  

Tréningový tanec

Renáta Petrášková sa na päťkilometrovej trati zapotila. No o to viac si vychutnala striekajúce víťazné šampanské na pódiu. „Spotili sa aj tí, čo sedeli len pri pivku, nieto takí, ktorí športovali. Keď som videla, ako sa mojím kolegom darí, tak som do toho dala maximum. Pred triatlonom som si bola dvakrát zabehať a večer pred podujatím som sa zabavila na párty, tak som asi správne doladila formu pri tanci,“ uviedla Renka, vedúca manažérka kancelárie. A ešte jeden dôkaz o tom, že v našom denníku platí otrepané: v zdravom tele zdravý duch. Generálny riaditeľ košice:dnes Lukáš Hraňo úspešne absolvoval celý triatlon s časom 1:25:22.  
Pozrite si celú fotogalériu z Ness City Triathlon 2016
  Foto: Dávid Kovacs, Mihály Balász    

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím