02.09.15

Máme zlato z kolísky basketbalu

V kolíske basketbalu v USA sa slovenské basketbalové veteránky dočkali nevídaného úspechu. Na svetovom šampionáte veteránov organizácie FIMBA v Orlande (Florida) dotiahli naše hráčky v kategórii „40+“ cestu až do zlatého konca. Vo finále turnaja zdolali Kolumbiu 64:53 a hrdo si potom mohli prevziať najcennejšie kovy. Trénerom slovenského družstva bol Daniel Jendrichovský. Generálny manažér Good Angels aj ženskej reprezentácie sa ocitol v novej funkcii, ktorá ho mimoriadne napĺňa. A zo svojho tímu vyžmýkal v Orlande maximum – zlato, hoci finále s Kolumbiou naše baby nerozohrali ideálne. „Problém sme mali najmä s agresivitou súpera a na naše konto rýchlo pribúdajúcim počtom faulov. Výborne nám vyšla druhá štvrtina a predovšetkým zásluhou kvalitnej podkošovej hry sme postupne zvyšovali náskok a pred tretím dejstvom sme súperovi odskočili na 13 bodov,“ povedal Daniel Jendrichovský. Vo finále dala 19 bodov Jendrichovská Slovenky si v druhom polčase vypracovali až 19-bodový náskok a vedenie už z rúk nepustili, hoci sa súper dotiahol na rozdiel dvoch bodov. „Záver súboja sme zvládli excelentne. Každá z hráčok, ktoré sa dostali na palubovku, odovzdala všetko pre úspech tímu,“ uviedol D. Jendrichovský. Tréner po finále vyzdvihol prácu maséra družstva, Košičana Bohuša Slatkovského. „Dokázal takmer nemožné, dal manželku Hanku tak dokopy, že mohla byť vo finále na palubovke až do konca a výborný výkon korunovala záverečným košom stretnutia.“ Jendrichovská zaznamenala vo finále 19 bodov, 13 doskokov a 3 bloky! Ďalšie body pridali: Barényiová 13, Kubíková 8, Kováčiková 8, Theiner 5, Horvathová a Drobná po 4, Galvánková a Markotanová po 2.
Menoslov majsteriek sveta 
V zlatom tíme figurovala väčšina hráčok, ktoré v minulosti v Košiciach pôsobili. Tu je menoslov majsteriek sveta: Monika Barényiová, Patrícia Ceizelová, Michaela Drobná (rod. Mitríková), Andrea Galvánková, Jana Hasová, Renata Horvath (rod. Janusová), Hana Jendrichovská, Viera Kováčiková (rod. Lomjanská), Jana Kubíková (rod. Ingrová), Jana Markotanová (rod. Pavličková), Anna Matysová, Angelika Theinerová. Realizačný tím: Daniel Jendrichovský (tréner), Bohuslav Slatkovský (masér), Július Trebula.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím