17.08.15

Na Rally Košice sa predstavilo vyše 80 posádok, zvíťazilo duo Poliakov

Slávnostným vyhlasovaním výsledkov pred obchodným centrom Atrium Optima sa v nedeľu skončil 41. ročník Rally Košice. Cez štartovú rampu prešlo v sobotu vyše 80 súťažných posádok. V cieli bol najrýchlejší Poliaci Grzyb - Hundla na Forde Fiesta RS WRC. Slovenská posádka Jaroslav Melichárek - Erik Melichárek na automobile rovnakej značky skončila druhá. Posádky na Rally Košice počas víkendu zbierali body do FIA Zóny strednej Európy, majstrovstiev Slovenska, majstrovstiev Maďarska a Slovenského rally pohára. V sobotu čakalo zúčastnených sedem rýchlostných skúšok v dĺžke viac než 65 kilometrov. Do cieľa prvej etapy došlo 59 súťažných dvojíc, z ktorých si prvé miesto vyjazdili Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom na Forde Fiesta RS WRC. Z minúty na minútu Ich najväčší konkurenti, bratia Jaro a Erik Melichárekovci, sa v predposlednej rýchlostnej skúške dostali mimo trať, odkiaľ dokázali vyjsť, no svoju stratu sa im už stiahnuť nepodarilo, klesli na tretie miesto. Najväčší súboj mohli diváci v sobotu sledovať medzi prvými štyrmi posádkami, ktoré si svoje umiestnenia menili z minúty na minútu. Zatiaľ čo úvod dňa podchytil jednoznačne Grzyb a za ním sa tesne držal Kukučka, druhá polovica dňa patrila Melichárekovi, záver pre zmenu Herczigovi. Košičan Radoslav Mozner, ktorý tvorí pár s Kukučkom z Popradu, boli na Su baru Impreza WRC po sobote štvrtí. Obhajca dominoval Súťažné posádky včera absolvovali štyri rýchlostné skúšky na dvoch tratiach, medzi nimi aj náročnú, takmer 25 kilometrov dlhú RS Opiná. Obhajca celkového prvenstva Grzyb v tejto sezóne M-SR v rely ovládol zatiaľ všetky preteky, pred košickým podujatím sa tešil aj v Tatrách, Lubeníku, Prešove a maďarskom Egri.
Foto: TASR
Tóth
Zdieľať článok:

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím