10.03.18

Víťazkou ankety ŠOK 2017 sa stala Zuzana Jusková

Foto: Veronika Janušková

Absolútnou víťazkou 9. ročníka ankety ŠOK - Športová osobnosť Košíc sa stala plavkyňa Zuzana Jusková. Na pomyselnom tróne vystriedala basketbalistku Zuzanu Žirkovú, z rúk ktorej prevzala putovnú plastiku.

Členov Košickej športovej akadémie najviac presvedčil jej augustový úspech, keď preplávala kanál La Manche. Jusková bola jedným z najväčších favoritov desaťčlenného menoslovu laureátov hlavnej kategórie. O tom, že si z galavečera košického športu odnesie najprestížnejšie ocenenie, sa dozvedela až na pódiu v spoločnosti ďalších ocenených. „Môžem povedať, že som v šoku. Ale je to veľmi príjemný pocit. Zuzka (Žirková) mi priznala, že som bola jej favoritka.

Anonymná ambícia ju vyviedla na vrchol

„Ešte pred rokom som mala v hlave iba plávať a plávať a na takéto ocenenie som ani nepomyslela. Môžem však povedať, že námaha, ktorú som dala do plávania, sa vyplatila,“ uviedla Jusková. Jej meno poznal pred augustom 2017 iba málokto a podobne anonymná bola aj jej ambícia pokoriť zradné vody slávnej morskej úžiny. „Ja som predtým o tejto svojej ambícii veľmi nerozprávala. Ľudia tomu neverili, mali ma za bláznivú ženskú,“ poznamenala s úsmevom a na margo svojho mimoriadne náročného športu poznamenala: „Je to šialenstvo.

Človek musí byť blázon, aby sa dal na niečo takéto. Ja mám navyše ešte obrovský strach z otvorenej vody, rýb, žiab, som skôr bazénový plavec." Pokorenie kanálu La Manche znamená medzi diaľkovými plavcami pomyselný Everest. V prípade 44-ročnej plavkyne to však neplatí. „Týmto by mal diaľkový plavec ukončiť kariéru, pretože čokoľvek iné bude iba kratšie, jednoduchšie a v teplejších vodách. Ja však nekončím, pretože u mňa platí, že s jedlom rastie chuť. Ak mi bude zdravie slúžiť, tak by som rada pokorila Gibraltárský prieliv zo Španielska do Afriky,“ priznala.

reklamná správa

Ochutnaj 5 druhov voňavých CURRY pochúťok

Od tých najjemnejších až po korenisté chilli chute v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí.

Zistite viac

Laureáti ŠOK 2017

Laureáti ŠOK 2017 (v abecednom poradí): Legenda: Mikuláš Athanasov (zápasenie) In memoriam Igor Liba (ľadový hokej) Ján Pivarník (futbal) TOP 10: Stanislav Baldovský (basketbal) Tomáš Drahovský (futsal) Anna Jurčenková (basketbal) Zuzana Jusková (plávanie) Albert Rusnák ml. (futbal) Tibor Sahajda (atletika) Michal Stričík (kickbox) Tímea Trajteľová (fitness) Richard Tury (skateboarding) Roman Volák (bojové umenia) Hendikepovaný športovec: Daniel Kukľa (handbike) Kolektív: Internacionáli VSS (futbal) Masters: Eugen Pastor (atletika) Nádej: Adrián Čulík (kickbox) Pavol Mach (golf) Nikola Seničová (vzpieranie) Doterajší víťazi ankety ŠOK: 2009 - Dana Velďáková (atletika) 2010 - Peter Bartoš (hokej) 2011 - Lucia Kupčíková (basketbal) 2012 - Igor Kočiš (kulturistika) 2013 - Richard Štochl (hádzaná) 2014 - Alexander Vaško ml. (vodné lyžovanie) 2015 - Anna Karolína Schmiedlová (tenis) 2016 - Zuzana Žirková (basketbal) 2017 - Zuzana Jusková (plávanie).


Foto: Veronika Janušková

(TASR, SŠ)

Čítajte viac: sport sport kosice

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím