22.09.16

Výjazd do Rigy: misia do neznáma

Od piatku do nedele odohrajú basketbalistky Good Angels Košice v lotyšskej Rige tri zápasy na prvom turnaji A-skupiny Východoeurópskej basketbalovej ligy žien. Postupne si zmerajú sily s ukrajinským Avangardom Kyjev, bieloruským tímom Cmoki Minsk a litovským Kibirkštisom Vilnius.

„Tieto družstvá sú pre nás neznáme, základné vedomosti o nich získame až priamo v dejisku. Z tohto pohľadu to teda bude náročné. Určite však chceme vyhrať všetky tri zápasy,” zdôrazňuje tréner 13-násobných majsteriek Slovenska Peter Jankovič.

„Kyjev zložil družstvo len teraz a proti nám odohrá prvý zápas. Na súpiske Minska boli neznáme mená, nenašiel som tam žiadne hviezdy. Predpokladám, že najťažší duel nás čaká v nedeľu proti bývalému euroligistovi z Vilniusu,” odhadoval kouč Košičaniek silu súperiek.

Najdôležitejšou výsledkovou prioritou „anjeliek” v novej sezóne bude účasť v Európskom pohári FIBA, druhej najvýznamnejšej klubovej súťaži starého kontinentu. „Východoeurópska liga nebude jednoduchá súťaž, no radi by sme to v nej dotiahli čo najďalej. Aj preto, že turnaj najlepších ôsmich tímov tejto ligy sa uskutoční u nás v Košiciach. Zápasy v tejto súťaži nám poslúžia ako dobrá príprava na náš hlavný cieľ, čiže Európsky pohár FIBA. Verím, že našu výkonnosť budeme zlepšovať od zápasu k zápasu,” zaželal si tréner Good Angels Peter Jankovič.

Iba deväť hráčok Na turnaji v Rige bude mať Peter Jankovič k dispozícii iba deväť hráčok. „Pevne verím, že to zvládneme. Zatiaľ totiž pre povinnosti v zaoceánskej WNBA nemôžeme počítať s dvoma legionárkami. A na minulotýždňovom turnaji v poľských Polkowiciach, ktorý sme vyhrali, utrpela ťažký výron pravého členka naša podkošová opora Anka Jurčenková.” 

 

(BL)
Foto: Veronika Janušková BL

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím