Mladá učiteľka z Košíc prišla o prácu, dôvodom mal byť TikTok
Sociálna sieť TikTok sa teší popularite medzi mladými ľuďmi po celom svete. Na zábavu či sebaprezentáciu ju používajú milióny ľudí všetkých vekových kategórií, ale najväčšiu skupinu divákov tvoria bez pochýb najmä mladí. Na tvorbu vtipných videí však tvrdo doplatila mladá učiteľka ruštiny z Košíc. Pavlína Tkáč sa TikToku venuje približne rok a práve svojimi vtipnými

Zdroj: TikTok Tkáč
Sociálna sieť TikTok sa teší popularite medzi mladými ľuďmi po celom svete. Na zábavu či sebaprezentáciu ju používajú milióny ľudí všetkých vekových kategórií, ale najväčšiu skupinu divákov tvoria bez pochýb najmä mladí. Na tvorbu vtipných videí však tvrdo doplatila mladá učiteľka ruštiny z Košíc.
Pavlína Tkáč sa TikToku venuje približne rok a práve svojimi vtipnými krátkymi scénkami o živote nazbierala už viac ako 150 tisíc fanúšikov z celého Slovenska, medzi ktorými boli aj študenti, ktorých mala príležitosť učiť krátky čas na gymnáziu Šrobárova 1 v Košiciach. Mladá učiteľka tvrdí, že práve kvôli tejto jej voľnočasovej aktivite ju však zo školy prepustili.

„Vždy som tvorila normálne a vtipné videá, lebo som túžila byť učiteľkou. Nerobila som poburujúci alebo obscénny obsah.“ vyjadrila sa Tkáč. Morálne nezávadný obsah však zrejme nestačil a po krátkej dobe si ju podľa slov Tkáč na koberček zavolala samotná riaditeľka školy, ktorá jej mala vyčítať práve jej pôsobenie na sociálnych sieťach.
„Zavolali si ma do riaditeľne. Bola tam riaditeľka, zástupkyňa a aj hospodárka. Podali mi papiere a povedali, že mám všetko odovzdať. Nemohla som už viac natáčať ani v kabinete, keďže mi to pri odchode zakázali. Bolo mi do plaču a chcela som čím skôr odísť,“ opisuje stretnutie Tkáč.
Po prvom mesiaci učenia s ňou škola rozviazala spoluprácu v skúšobnej dobe.
Tkáč predpokladá, že to bolo práve kvôli sociálnej sieti TikTok, keďže pár dní po rozhovore o jej pôsobení na TikToku už nebola súčasťou učiteľského zboru. Riaditeľka školy sa na naše otázky vyjadrila veľmi vyhýbavo. „Gymnázium nie je oprávnené poskytovať žiadne údaje, ktoré sa týkajú súkromia Mgr. Tkáč, do ktorého patrí aj oblasť pracovných vzťahov,“ uviedla v odpovedi pre KOŠICE: DNES riaditeľka Gymnázia, Šrobárova 1, Mgr. PaedDr. Zlatica Frankovičová.
Sociálne siete podľa školy prekážkou nie sú
„Na Gymnáziu, Šrobárova 1 neexistuje vnútorná smernica, ktorá by zakazovala využívanie sociálnych sietí na komunikáciu. Pre učiteľov Gymnázia, Šrobárova 1 platia pravidlá stanovené právnymi predpismi pre výkon povolania pedagogických zamestnancov, medzi ktoré patrí aj Etický kódex pedagogických a odborných zamestnancov, podľa ktorého má byť každý pedagogický zamestnanec morálnou a odbornou autoritou, ale aj pomocníkom a sprievodcom žiakov pri ich výchove a vzdelávaní a optimalizácií osobnostného vývinu. Z hľadiska týchto kritérií je hodnotená práca každého pedagogického zamestnanca pôsobiaceho na Gymnáziu, Šrobárova 1,“ uvádza ďalej Frankovičová vo svojom stanovisku.

Žiaci a rodičia sú sklamaní
Sklamanie nad rozhodnutím vedenia školy vyjadrujú nielen rodičia a študenti, ale aj fanúšikovia na TikToku, ktorí v komentároch vyjadrujú Tkáč podporu: „Si úžasná v tom, čo robíš a je smutné, že práve pre toto sa k tebe takto zachovali,“ napísala pod jedno z videí Tkáč @miminka_senorita. „Keby mala moja dcéra takú učiteľku, tak mi je úplne jedno, či má TikTok alebo nie. Žiaľ, Slovensko nesklamalo, stále im niečo vadí,“ znel ďalší z množstva komentárov od @dyqcymrjxwzq.
Tkáč má momentálne v pláne naďalej sa venovať sociálnej sieti TikTok. Prácu si aktívne nehľadá, no verí, že raz bude učiť bez akýchkoľvek prekážok.
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Spúšťame volebný servis pre primátorské voľby 2026

Honorárny konzulát Brazílskej Federatívnej Republiky v Košiciach prináša do Košíc pútavú výstavu

Kontrola NKÚ nenašla privatizáciu VVS

KOŠICKÍ POLICAJTI neverili vlastným očiam: Takúto návštevu na oddelení ešte nemali!

Mesto kolabuje, Lörinc tomu nepomáha. Kto mu radí?

Komentár: Košice môžu zostať bez peňazí

SMUTNÁ SPRÁVA z Hollywoodu: Chandler z legendárnych PRIATEĽOV je MŔTVY

Voľby sa skončili, ale čo ďalej? TRI SCENÁRE možnej budúcej vlády. Hlas je súčasťou každej z nich

FINÁLE KAMPANE, aké tu ešte nebolo: Pellegrini neskrýval pred PREPLNENOU halou dojatie

EXKLUZÍVNE Predstaviteľov Hlasu vítal v Košiciach dav fanúšikov, v Moldave plná športová hala

JE TO TU! Pellegrini prišiel do Košíc: Stretnúť ho môžete na Hlavnej ulici

VIEME PRVÍ: V Košiciach budú NOVÉ SANITKY (FOTO)
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
