11-ročný chlapec prišiel na Slovensko z Ukrajiny úplne sám
Polícia Slovenskej republiky zdieľa príbeh malého a statočného chlapca. Má len 11 rokov, pochádza z Ukrajiny a včera prekročil hranice so Slovenskom úplne sám. Situácia na Ukrajine je vážna a množstvo ľudí sa snaží dostať do bezpečia. „Cez hranicu z Ukrajiny prišiel na Slovensko len 11-ročný chlapec zo Záporožia. S jednou igelitkou, pasom a telefónnym číslom napísaným na ruke,

Polícia Slovenskej republiky
Polícia Slovenskej republiky zdieľa príbeh malého a statočného chlapca. Má len 11 rokov, pochádza z Ukrajiny a včera prekročil hranice so Slovenskom úplne sám. Situácia na Ukrajine je vážna a množstvo ľudí sa snaží dostať do bezpečia.
„Cez hranicu z Ukrajiny prišiel na Slovensko len 11-ročný chlapec zo Záporožia. S jednou igelitkou, pasom a telefónnym číslom napísaným na ruke, prišiel úplne sám, pretože jeho rodičia museli zostať na Ukrajine,“ uvidela Polícia Slovenskej republiky vo svojom statuse na Facebooku.
Po príchode na Slovensko sa o neho postarali dobrovoľníci. Zabezpečili mu teplo, jedlo, tekutiny a podľa slov polície mu potraviny nabalili aj na ďalšiu cestu. Chlapca ľudia nazývajú hrdinom „včerajšej“ noci, a to aj vďaka jeho nebojácnosti, odhodlaniu a usmievavej tvári.
>>>VIAC FOTO V GALÉRII<<<






Skontaktovanie s blízkymi bolo vďaka telefónnemu číslu, ktoré mal napísané na ruke, jednoduché. Príbuzní si ho odviedli domov a Ministerstvo vnútra SR uviedlo, že sa príbeh skončil dobre.
(VT)
Najnovšie články

Rekonštrukcia mosta na Hlinkovej sa začne podopretím južného portálu

Predpoveď počasia na dnešný deň (19.8.2026)

Košická zoo pripravuje rekonštrukciu vstupnej časti
