Absolútne prekvapenie – novým košickým županom bude Trnka
Mimoriadne dlhá volebná noc v Košiciach priniesla obrovské prekvapenie. Tým najtesnejším rozdielom porazil nezávislý kandidát Rastislav Trnka vysokého favorita z najsilnejšej slovenskej politickej strany Smer SD Richarda Rašiho.
Vo volebnej centrále v reštaurácii Tobi na ulici Slovenskej jednoty sa optimizmus začal šíriť už krátko po polnoci, keď sa priebežné výsledky začínali obracať v prospech Trnku, ktorý kandidoval s podporou pravicových strán. Úplnú istotu však nadobudol až po spočítaní takmer kompletných hlasov o pol tretej nadránom.
[ad][/ad]“Ďakujem z celého srdca všetkým, ktorí mi pomáhali v kampani a aj všetkým ktorí mi dali svoj hlas. Podľa mňa patrí zásluha na tesnom víťazstve výsledkom výborne zmenežovanej a kontaktnej volebnej kampane,” povedal budúci košický župan. Zároveň pripomenul svoj záväzok zo začiatku kampane, že meniť župný úrad a štýl jeho fungovania k väčšej transparentnosti od úplného začiatku funkčného obdobia.
Hneď potom, ešte kým prišla na rad víťazná čaša šampanského, ho rozradostení členovia jeho tímu doslova vyhadzovali do vzduchu.
Odporúčané články
Mesto Košice pokračuje v rekonštrukcii autobusových zastávok. Ako avizovalo na sociálnej sieti, v tejto súvislosti budú zastávky Poliklinika KVP a Miestny úrad KVP v smere na Starozagorskú od pondelkového rána uzavreté.
V Košiciach sa začne ďalšia etapa modernizácie zastávok verejnej dopravy. Od pondelka 4. mája 2026 od 8:00 sa rozbehli práce na zastávke Palackého v smere do centra.
Policajti odhalili prípad podvodu, pri ktorom manželský pár neoprávnene získal humanitárne dávky pre občanov Ukrajiny za viac ako 300 000 českých korún, teda v prepočte približne 12 300 eur. Peniaze mali poberať napriek tomu, že na nich nemali nárok.