Aj malými zmenami dokážeme premeniť každý deň na Deň Zeme
Aj malými zmenami dokážeme premeniť každý deň na Deň Zeme. Práve tie mávajú dominový efekt na ekoystémy a zmenu myslenia. Ochranári preto prinášajú niekoľko tipov kde začať. Informoval o tom odbor komunikácie a propagácie Štátnej ochrany prírody SR v tlačovej správe.
„Tradičnou aktivitou v tomto jarnom období je organizácia čistenia a zberu odpadu v našom okolí, do ktorého sa zapájajú mnohé organizácie, inštitúcie a školy. Zbierať odpad však môžeme aj jednotlivo, keď ich uvidíme pri prechádzke či pri behu v prírode. Investovať do našej planéty môžeme aj zmenou našich každodenných návykov. Začnime nakupovať viac lokálne, upravme svoj jedálniček podľa sezóny a podporme pestovanie organických surovín,” píše sa v tlačovej správe.
Štátni ochranári pri príležitosti Dňa Zeme pripravujú v spolupráci so svojimi správami niekoľko sprievodných aktivít v regiónoch. Regionálne centrum ochrany prírody v Prešove pripravilo pre školy a verejnosť ekoaktivity v archeoparku v Hanušovciach (okres Vranov nad Topľou). Správa chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Cerová vrchovina (okres Lučenec a Rimavská Sobota) organizuje v mestskom parku v Lučenci aktivity na spoznávanie chránených druhov rastlín a živočíchov a zbieranie odpadkov v území Driečanského krasu. Správa CHKO Latorica (okres Michalovce a Trebišov) organizuje v spolupráci s mestom Trebišov kultúrny program a tvorivé dielne a Správa CHKO Poľana (okres Detva, Zvolen a Banská Bystrica) spolu so Združením Slatinka čistenie okolia rieky Slatina.
Zdroj: (SITA, ta;bfe)
Odporúčané články
Tento víkend sa v Košiciach dokončí oprava mosta cez rieku Hornád na Hlinkovej ulici.
Rodičia s deťmi sa môžu tešiť na zábavný program plný humoru a kúziel.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.