Ak sudca trikrát poruší ľudské práva, mal by byť preradený na nižší stupeň, myslí si Kollár
Ak sudca trikrát poruší ľudské práva, mal by byť preradený na nižší stupeň. Myslí si to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike ozrejmil, že sa o takomto návrhu budú rozprávať v koalícii.
„Ak je sudca na Najvyššom súde SR, tak v prípade pochybenia bude preradený na krajský súd a podobne. Ak totiž niektorý sudca porušuje ľudské práva, tak za mňa by mal ísť aj z talára dole. Budeme o tom ešte debatovať na pondelkovej koaličnej rade,” doplnil Kollár.
Zdroj: (SITA, ta;gko)
Odporúčané články
Hlava štátu odovzdala najvyššie štátne vyznamenania pri príležitosti 33. výročia vzniku Slovenskej republiky.
Nezisková organizácia Creative Industry Košice (CIKE), ktorá sa zaoberá podporou a rozvojom kultúry a kreatívneho priemyslu, rozširuje od budúceho týždňa svoju činnosť o Inštitút UHA (Ateliér územného plánovania). Ten bude plniť úlohy mestského odborného centra pre územné plánovanie, architektúru a inovatívne formy rozvoja mesta Košice.
Svetové združenie bývalých politických väzňov kritizuje zrušenie zvýhodneného cestovného pre obete komunizmu a stalinizmu v košickej MHD. Zmeny tarify schválilo mestské zastupiteľstvo vlani v júni, do platnosti vstúpili od začiatku augusta 2025.