Ako bude vyzerať život Košičanov, ak sa Košice a Košice-okolie zafarbia do červena?
Podľa COVID automatu sa nachádzajú Košice a Košice- okolie od 6. 9. (pondelka) v takzvanom ,,stupni ostražitosti-oranžovej zóne”. Spolu s blížiacim sa chrípkovým obdobím pribúdajú dennodenne nakazení nielen chrípkou, ale takisto aj pozitívne testovaní obyvatelia na COVID-19, čo pre jednotlivé mestá a dediny znamená stupňujúce sa obmedzenia.
Sprísnenie opatrení
Ak sa okresy Košice a Košice-okolie zafarbia do červenej, bude to pre mnohé podniky znamenať zavedenie prísnejších pravidiel ako napríklad v prípade reštaurácií, zatvorenie terás pre základný režim – čiže ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní, testovaní alebo po prekonaní. Pre nezaočkovaných ľudí, ktorí si budú chcieť vychutnať kávu alebo sa ísť naobedovať, to teda bude znamenať neustále testovanie sa. Poďme sa ale pozrieť na jednotlivé obmedzenia bližšie.
Červená zóna našťastie pre obyvateľov aj naďalej neznamená obmedzenie pohybu. Zmeny sa však dotknú hromadných podujatí, kde aj naďalej bude platiť povinné spísanie zoznamu účastníkov. Hromadné podujatia by teda mali vyzerať nasledovne: Kompletne zaočkovaní – bez obmedzenia, OTP – maximálne 25% kapacity, v prípade, ak nie je určená kapacita, do 150 osôb. Základný protokol – max. 10 osôb.
Ak sa v tomto roku ženíte či vydávate, mali by ste si svoj zoznam pre istotu upraviť s ohľadom na možné obmedzenia, ktoré by so sebou červené sfarbenie prinieslo. Na svadby, kary, oslavy a večierky bude totižto možné pozvať v režime plnej zaočkovanosti 50 osôb v interiéri a 80 osôb v exteriéri. Horšie na tom budú oslavy podľa protokolu OTP, kde bude možné pozvať iba 25 osôb v interiéri a 40 osôb v exteriéri.
Pre zaočkovaných športovcov budú športové súťaže naďalej bez obmedzení, v OTP režime – 75 športovcov v interiéri a 150 v exteriéri, v základnom režime však súťaže budú zakázané.
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Všetkých 880 chodníkov v projekte „Adoptuj si chodník a zarábaj“ bolo počas prvých dní tohtoročného piateho ročníka adoptovaných. Mesto Košice tak od včera pridáva nové úseky, čím zvýši počet adoptovateľných chodníkov na viac ako 900.
Mestská časť Košice – Nad jazerom sa tento rok prvýkrát zapojila do ušľachtilého projektu Ponožkový október. Cieľom tejto charitatívnej akcie je pomôcť ľudom bez domova a tým, ktorí žijú v zložitých podmienkach, zvládať kruté zimné obdobie bez nebezpečenstva omrzlín a v chladnom počasí. Najviac párov požiek doniesli deti z materskej školy na Dneperskej ulici.