Autobus pri nehode vo Vajkovciach zdemoloval zastávku SAD
K dopravnej nehode, pri ktorej autobus narazil do zastávky autobusovej dopravy, došlo v piatok (6. 8.) v obci Vajkovce v okrese Košice-okolie 30 minút pred polnocou. Informuje o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti.
K nehode došlo po tom, ako 45-ročný muž z okresu Košice-okolie vo vozidle značky Škoda na štvorramennej križovatke nerešpektoval dopravné značenie Daj prednosť v jazde a vošiel autobusu do jazdnej dráhy. „Po náraze autobus pokračoval vľavo, zišiel z vozovky, prednou pravou časťou narazil do zastávky SAD, ktorú vytrhlo zo zeme a ktorá následne narazila do stromu,“ uviedla polícia.
Vodičov na mieste podrobili dychovým skúškam s negatívnym výsledkom. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.
Zdroj: (TASR, hol lem)
Odporúčané články
Krízový štáb mesta Košice dnes ráno o 7.30 hod. v súvislosti so zlou poveternostnou situáciou vyhlásil 1. kalamitný stupeň. Cestári už niekoľko dní postupujú podľa Operačného plánu zimnej údržby.
Vďaka „Primátorskému punču“ sa podarilo na sklonku roka vyzbierať pre 4 charitatívne organizácie rekordných takmer 46 tisíc eur, čo je takmer o 12 tisíc eur viac ako v uplynulom roku. Počas viac ako 3 týždňov sa pri stánku s punčom na Vianočných trhoch na Hlavnej ulici zastavili tisíce Košičanov a návštevníkov mesta, aby podporili dobrú vec.
Po požiari chatky v košickej mestskej časti Šaca našli pod sutinami telo osoby bez známok života. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach.