Benzínku na Jantárovej prepadol s pištoľou v ruke
Rušný večer zažila v sobotu obsluha čerpacej stanice Slovnaft na Jantárovej ulici v Košiciach. Lúpežník si odniesol z pokladne celú tržbu.
Podľa policajných informácií k prepadu došlo krátko pred jedenástou večer. Vtedy býva pumpa takmer prázdna. Páchateľ na pracovníčku obsluhy namieril pištoľ neznámeho typu a pýtal si peniaze.
„V obave o svoj život a zdravie otvorila pokladňu, z ktorej si páchateľ vybral finančnú hotovosť vo výške takmer 900 eur a z miesta činu ušiel,“ opísal košický policajný hovorca Alexander Szabó.
Predavačka nebola zranená a hneď zavolala políciu. Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ kriminálnej polície, ktorý začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Za takýto skutok je podľa zákona trest až dvanásť rokov väzenia.
Prvá lúpež
Na benzínke funguje neskoro večer nočný predaj, pri ktorom zákazníkov z bezpečnostných dôvodov obsluhujú len cez okienko. Páchateľ pravdepodobne zaútočil ešte predtým, ako hlavný vchod obsluha uzavrela.
Personál čerpacej stanice včera nechcel o udalosti hovoriť. Jeden zo zamestnancov len skonštatoval, že lúpež v tejto prevádzke ešte nemali.
Celý priestor čerpacej stanice je nepretržite snímaný niekoľkými kamerami. Podľa personálu museli páchateľa zachytiť.
Foto: fer
Odporúčané články
Napriek ochladeniu pretrváva na Slovensku obdobie sucha s minimom zrážok, čo výrazne zvyšuje riziko požiarov v prírodných oblastiach.
Na známom sídlisku Luník IX sa začal odvážny projekt, ktorý môže zmeniť životy mnohých detí. Riaditeľ školy a tím trénerov spustili pred časom tréning bojových športov pre deti s cieľom nielen naučiť ich sebaobrane, ale aj poskytnúť disciplínu a perspektívu lepšej budúcnosti. Tréningy sú pritom podmienené dobrým správaním a výsledkami v škole, čím sa motivujú deti k lepšiemu zápalu pre vzdelávanie. Deti aj napriek nepriaznivým podmienkam dosahujú skvelé výsledky, pričom sa jeden zo žiakov prebojoval až na majstrovstvá sveta.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.